Nietrzeźwi kierowcy ogromnym zagrożeniem na naszych drogach.

Spożywanie alkoholu nigdy nie powinno iść w parze z prowadzeniem samochodu. Stwarza to niebezpieczeństwo zarówno dla kierującego pojazdem jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierowcy są nadal niestety przyczyną wielu wypadków.

W dniu 23 września br. około godz. 23:00 na drodze relacji Młock-Ojrzeń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

Policjanci ustalili, że 41-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierujący samochodem vw sharan będąc w stanienie po spożyciu alkoholu jadąc drogą z Młocka w Kierunku na Ojrzeń zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd bmw, którym kierowała 23-letnia kobieta. Załoga karetki pogotowia udzieliła pomocy kierującej na miejscu zdarzenia, kobieta nie wymagała hospitalizacji. Mężczyzna, który kierował vw, zostawił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego vw w m. Skarżynek. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. 41-letni kierowca vw, spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości do czego się przyznał. 41-latek odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.

Ciechanowscy policjanci w trakcie codziennej służby dbają aby do takich zdarzeń drogowych nie dochodziło. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych sprawdzają stan trzeźwości kierujących. Jak się okazuje wielu kierowców jednak bagatelizuje zagrożenie i wsiada za kierownicę pod działaniem alkoholu. Takie zachowanie jest przede wszystkim naganne stanowi ogromne zagrożenie bezpieczeństwa oraz jest przestępstwem.

W ostatnich dniach ciechanowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kilku nietrzeźwych kierujących.

W ostatni piątek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy został zatrzymany o godz. 8:50 na ul. Błękitnej w Ciechanowie. 30-letni kierowca toyoty miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Drugi nietrzeźwy kierowca został zatrzymany o godz. 19:15 na ul. Kasprzaka. 56-latek kierował toyotą mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu. W sobotę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skody. 46-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Do zatrzymania doszło na ul. Kasprzaka o 7:30 rano. W niedzielę policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla w m. Mościce o godz. 15:15. 31-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz nawiązka w wysokości 5 tys. złotych.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments