MOPS Przasnysz: Muzealny Dzień Dziecka

W dniu 5 czerwca 2014 roku na zaproszenie Muzeum Historycznego w Przasnyszu dzieci wraz z rodzicami z Ośrodka Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej (działającego w strukturze MOPS) uczestniczyły w Dniu Dziecka.

W spotkaniu wziął udział Pan Waldemar Trochimiuk –  Burmistrz Przasnysza, który wspólnie z dziećmi wysłuchał legendy o Przasnyszu. Następnie dzieci kolorowały herb naszego miasta oraz obejrzały film dokumentalny „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji” ukazujący proces produkcji guzików z muszli. Po części edukacyjnej spotkania w trakcie której nie zabrakło prezentów i słodyczy dla dzieci, szacowne mury Muzeum rozbrzmiały śpiewem i tańcem. Okazało się, że w Muzeum można także bawić się i tańczyć korowody. Dzieci nadzwyczaj zadowolone ze spotkania i zabawy udały się na lody do kawiarni „Ratuszowa”.

Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Brykner – Dyrektorce Muzeum Historycznego oraz wszystkim pracownikom za zaproszenie, pomysł i zorganizowanie „Muzealnego Dnia Dziecka”. Radość dzieci i uśmiechnięte twarze świadczyły o udanym spotkaniu, które dzięki przemiłej atmosferze na długo zapadło w pamięci.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments