MKS Przasnysz: KOLEJNE WYGRANE ROCZNIKA 2005

MKS Przasnysz- Akademia Futbolu Płońsk 4:1

W piątej  kolejce rozgrywek o mistrzostwo Młodzików rocznika 2005 zawodnicy  MKS Przasnysz zmierzyli się Akademią Futbolu z Płońska. W ulewnym deszczu 8 października 2016 r na stadionie w  Przasnyszu gospodarze w uszczuplonym o choroby składzie pokonali gości 4:1. Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga gospodarzy którzy po bramce Szymona Morawskiego wyszli na prowadzenie. Niestety chwilę później goście wykorzystując  błąd bramkarza doprowadzają do remisu. Okres zdecydowanej przewagi dokumentuje bramką Mikołaj Grabowski. Pierwsza połowa  kończy się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.  Niestety w strugach ulewnego deszczu i porywistego wiatru zamiast dobrej gry w drugiej połowie doszło do wielu  pomyłek i kuriozalnych sytuacji. Już na samym początku drugiej połowy w 32 minucie podanie Grabowskiego Mikołaja na bramkę zamienił Hubert Bońkowski, wykorzystując nieporozumienie stoperów Płońska. Ten sam zawodnik asystował w 48 minucie przy bramce Damiana Osowskiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem minął go na pełnej szybkości i umieścił piłkę w pustej bramce. W samej końcówce meczu po faulu na Szymonie Morawskim karnego nie wykorzystał Mikołaj Grabowski, którego uderzenie trafiło w słupek bramki. Wynik spotkania już do końca nie uległ zmianie mimo kilku dobrych okazji.

Skład MKS Przasnysz: , Lipka Mateusz, Czaplicki Mateusz, Grabowski Mikołaj, Bońkowski Bartosz, Bońkowski Hubert, Morawski Szymon, Tworkowski Bartek, Raczkowski Dominik, Kołakowski Piotr.

MKS Przasnysz – Mazowsze Jednorożec 5:0

17 października w przedostatniej kolejce rozgrywek o mistrzostwo rocznika 2005 MKS Przasnysz rywalizował z Mazowszem Jednorożec. Mecz wicelidera z trzecią drużyną ligi zaczął się od szybko zdobytej bramki przez Szymona Morowskiego który ładnym starzałem z dystansu otworzył wynik spotkania. Goście starając się wyrównać popełnili w 16 minucie błąd który na bramkę zamienił Mikołaj Grabowski. Tuż przed przerwą wynik na 3 : 0 podwyższył Karol Bieńkowski wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Po zmianie stron i kilku zmianach gra się wyrównała jednak to gospodarze za sprawą Damiana Osowskiego i Szymona Morawskiego zdobyli kolejne dwie bramki. Końcówka spotkania to gra w środku pola z próbami realizowania nałożonej taktyki. Goście którzy w końcówce zaatakowali stworzyli sobie jedną dogodną sytuacje w której Piotr Kołakowski wykazał się dużym talentem broniąc strzał z najbliższej odległości.

Skład MKS Przasnysz:  Grabowski Mikołaj, Bońkowski Bartosz, Bońkowski Hubert, Morawski Szymon, Tworkowski Jakub, Raczkowski Dominik, Kołakowski Piotr, Bońkowski Jakub, Wójcik Bartosz, Murawski Bartosz