Łukasz Grabowski z Bartnik ze stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce!

Miło nam poinformować, że pochodzący spod Przasnysza Łukasz Grabowski z Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce na rok akademicki 2018/2019.

Jak poinformował resort nauki, rektorzy uczelni przedstawili Ministrowi Nauki i Szkolnictwa Wyższego 1894 wnioski o przyznanie stypendium ministra za wybitne osiągnięcia, w tym 1338 wniosków studentów i 556 wniosków doktorantów. Do ich oceny został powołany zespół złożony z 24 ekspertów reprezentujących różne dziedziny nauki i sztuki.

Na podstawie list rankingowych wniosków uszeregowanych według liczby punktów Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podjęło decyzję o przyznaniu łącznie 738 stypendiów, w tym 656 stypendiów studentom i 82 stypendiów doktorantom. Wysokość stypendiów wynosi w przypadku studentów 15 tys. zł oraz 25 tys. zł – w przypadku doktorantów.

Wśród wyróżnionych 18 studentów z Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się pochodzący z Bartnik Łukasz Grabowski (biologia medyczna).

Serdecznie gratulujemy!


Źródło UG
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments