Kurtyny wodne już wkrótce na przasnyskim Rynku!

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić już wkrótce na Rynku Miejskim w Przasnyszu pojawią się kurtyny wodne. Montaż wstępnie planowany jest na koniec roku szkolnego. Ma to być wspólna inicjatywa Miasta Przasnysz i Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

W związku z prognozowaną falą upałów kurtyny wodne wydają się być niemal idealnym rozwiązaniem dla odwiedzających przasnyski rynek. W gorące dni potoczna nazwa rynku, „patelnia”, nabiera dosłownego znaczenia. Już po kilku minutach szukamy schronienia w cieniu, którego i tak jest tam jak na lekarstwo. Mieszkańcy naszego miasta już od kilku lat domagają się wprowadzenia w okresie letnim spryskiwaczy. Takie rozwiązanie z powodzeniem stosują nasi sąsiedzi w Ciechanowie i Mławie.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć odbyły się już pierwsze rozmowy między burmistrzem Łukaszem Chrostowskim i starostą Krzysztofem Bieńkowskim. Obaj panowie do pomysłu kurtyn wodnych w Przasnyszu podeszli z entuzjazmem i są ich zwolennikami.  Jeśli nasze prognozy się sprawdzą przasnyszanie będą mogli się nimi cieszyć już w drugiej połowie czerwca tego roku.


B. S.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments