Karta Życia – Uratuj Życie Innym

Karta Życia

Uratuj Życie Innym

               Federacja Młodych Socjaldemokratów Koło w Przasnyszu przyłączyła się do  akcji Karta Życia: Uratuj Życie Innym. W dniu 3 Lutego 2013 roku Członkowie FMS Przasnysz z Przewodniczącym Łukaszem Miścichowskim i Sekretarzem Agnieszką Jazowską na czele rozdawali mieszkańcom ulotki informacyjne dotyczące akcji, a także Karty Życia, czyli Oświadczenia Woli chęci bycia dawcą organów po śmierci.

            Akcja została przeprowadzana ze względu na obchodzony 26 Stycznia Ogólnopolski Dzień Transplantacji, który odbywa się w rocznicę pierwszego udanego przeszczepu nerki.  Zgodnie z polskim prawem obowiązuje domniemana zgoda na bycie dawcą, co oznacza, że w przypadku braku sprzeciwu, uznaje się daną osobę potencjalnym dawcą narządu. Jednak w Polsce, jak i na Świecie promuje się noszenie oświadczenia woli, które jest wyrażeniem woli osoby, który taki dokument posiada.

              „Nie wiedziałam o tym. Od dziś w moim portfelu znajdzie się specjalne i widoczne miejsce na Kartę Życia, poza tym jest bardzo poręczna- ma wymiary karty kredytowej”- mówi jedna z osób, która jako jedna z pierwszych otrzymała ulotkę i oświadczenie woli. „Jesteśmy pod wrażeniem jak ciepło przyjęli nas mieszkańcy. Momentami ustawiała się mała grupka ludzi wokół mnie, gdy tłumaczyłam jednej osobie na czym polega istota idei Karty Życia”- powiedziała Sekretarz FMS Przasnysz, Agnieszka Jazowska.

            W związku z tym, jak duży odzew miała nasza akcja, oraz to, że Przasnysz ma wiele dzielnic i podczas jednego dnia nie zdążyliśmy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, Federacja Młodych Socjaldemokratów będzie kontynuowała  akcję w dniu 4 Lutego. Zachęcamy do przyłączenia się do Karty Życia. Karty można również otrzymać podczas dyżurów członków FMS Przasnysz w każdą środę w godzinach 15.00-17.00  w siedzibie SLD w Przasnyszu.

 

Bądź Świadomym Dawcą Narządów

Nie Zabieraj Organów do Nieba

Karta Życia- Uratuj Życie Innym

 

 


Łukasz Miścichowski

Przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów

Koło w PrzasnyszuMożliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.