Karolina Królicka z Chorzel wyróżniona w konkursie „Projekt z ZUS”.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Chorzelach w minionym roku szkolnym brała udział w projekcie edukacyjnym pod nazwą „Projekt z ZUS”.

 

Zasady projektu edukacyjnego sponsorowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych były bardzo proste. Na lekcjach, w ramach doradztwa zawodowego, nauczyciele omawiali z uczniami zagadnienia związane z ubezpieczeniem społecznym. Po zakończonej lekcji uczniowie mieli za zdanie przygotować pracę w postaci filmu, plakatu lub też komiksu, a w niej odpowiedź na pytanie, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne lub nawiązać do jubileuszu 85-lecia powstania ZUS.

– W roku szkolnym 2019/2020 w „Projekcie z ZUS” wzięło udział aż 18 881 uczniów z 391 szkół podstawowych z całej Polski. Prace uczniów były oceniane przez Komisję Regionalną w Oddziale ZUS w Płocku. Praca wykonana w ramach „Projektu z ZUS” przez uczennicę naszej szkoły Karolinę Królicką z klasy VIIc została wybrana w Oddziale ZUS w Płocku jako jedna z najlepszych i przekazana do Centrali ZUS w celu opublikowania na stronie internetowej www.zus.pl Karolinie serdecznie gratulujemy wygranej i jesteśmy pod wrażeniem, że wykazała się tak dużą pomysłowością – poinformowała Zofia Wilkosz, dyrektor szkoły.

Uczennica do udziału w konkursie została przygotowana przez nauczycielki, Edytę Kostrzewę i Elżbietę Lorenc.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments