Inauguracyjna sesja rady miasta Przasnysz. W Przasnyszu zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające.

Dziś miała miejsce inauguracyjna sesja rady miasta Przasnysz ósmej kadencji. Podczas niej zaprzysiężono nowych radnych oraz burmistrza elekta Łukasza Chrostowskiego, który z chwilą złożenia przysięgi zaczął oficjalnie pełnić zaszczytną rolę gospodarza naszego miasta.

Mimo, że ustawowy skład rady miasta Przasnysz powinien liczyć 15 radnych, w obradach uczestniczyło tylko 14. Mandat radnego Łukasza Chrostowskiego wygasł, ponieważ został wybrany na burmistrza. Istnieje prawna możliwość kandydowania na te oba stanowiska jednocześnie. Z tej możliwości skorzystał również Piotr Kołakowski, który mandat radnego zdobył i objął bez przeszkód. Mandat Łukasza Chrostowskiego wygasł, dlatego pełny skład rady miasta podczas pierwszych obrad był uszczuplony. Wszystko wróci do normy w ciągu maksymalnie kilku miesięcy, kiedy zostaną zarządzone wybory uzupełniające, w których mieszkańcy wybiorą brakującego radnego. Uspokajamy jednak, że nie będą one dotyczyły całego miasta, a jedynie okręgu nr 8.

Nie zabrakło krótkich przemówień i podziękowań. Łukasz Chrostowski uroczyście podziękował swoim wyborcom – To bardzo ważny dzień dla Przasnysza i dla mnie osobiście – mówił. – 4 539 indywidualnych kredytów zaufania niezwykle motywuje mnie do działania. Jestem dumny, że przez najbliższe 5 lat będę mógł godnie reprezentować miasto Przasnysz. Chciałem za to podziękować osobom, które mi zaufały, jednocześnie podkreślając, że będę dobrym i sprawiedliwym burmistrzem dla wszystkich mieszkańców. Dziękuję całej drużynie Mieszkańców z Regionu i wszystkim, którzy mnie wspierali. Dziękuję także kontrkandydatom, za ciekawą i merytoryczną dyskusję o kierunkach rozwoju naszego miasta. Z ogromną nadzieją spoglądam na współpracę z pracownikami urzędu miasta, z którymi już miałem okazję chwilę porozmawiać, a także na współpracę z radą miejską. Niech wygra Przasnysz, bo mam pomysł na to miasto – zapewnił burmistrz Łukasz Chrostowski po zaprzysiężeniu.

Pogratulował mu Waldemar Trochimiuk. – Wysoka rado, panie burmistrzu! Bardzo gratuluję olbrzymiego mandatu zaufania, jakie pan otrzymał od mieszkańców Przasnysza. Mniemam i jestem przekonany o tym, że wykorzysta pan swoją szansę i życzę panu, aby wszystkie zamiary, które chce pan wprowadzić do realizacji stały się rzeczywistością. Bardzo serdecznie dziękuję i gratuluję – powiedział dotychczasowy włodarz miasta.

M. Jabłońska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments