Bogate. Rozmawiali z uczniami o wojnie i okupacji niemieckiej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bogatem biorą udział w projekcie „Przerwany marsz…”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Dumni z Polski. Celem akcji jest stworzenie możliwości międzypokoleniowego dialogu, który będzie cennym źródłem wiedzy o czasach II wojny światowej.

Z tej okazji szkołę odwiedzili Irena Walerysiak oraz Kazimierz Wenda, którzy podzielili się swoimi przeżyciami oraz wspomnieniami z czasów okupacji niemieckiej. Nastrój spotkania był bardzo poważny. Uczniowie wysłuchali opowieści o okrutnych metodach gestapowców, tragediach rodzinnych, głodzie i cierpieniu.

Wywarło to ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach spotkania, niektórzy mieli łzy w oczach. Ta pouczająca lekcja przypomniała wszystkim, jak bardzo należy cenić życie swoje i innych, jak ważny jest pokój między narodami.  I co najważniejsze – musimy być wdzięczni tym, którzy oddali życie za naszą wolność, pielęgnować pamięć o nich.

Źródło SP Bogate
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
1 rok temu

Świetna inicjatywa, brawa dla władz szkoły za zorganizowanie tego spotkania!!!
I niech reszta szkół bierze przykład, a nie organizują spotkania z dziwnymi fundacjami jak SP2 w Przasnyszu lub nie daj Boże z ludźmi którzy oswajają młodzież że bycie zboczeńcem jest OK…