Biblioteczne zmagania i warsztaty w Krzynowłodze Małej.

Aby przeciwdziałać spadkowym tendencjom czytelniczym, w szkołach gminnych w Krzynowłodze Małej podjęto szereg działań mających zachęcić do czytania.

I tak na przykład w połowie listopada w Szkole Podstawowej w Krzynowłodze Małej odbyły się warsztaty czytelnicze przeprowadzone przez panie z Biblioteki Pedagogicznej w Przasnyszu.

Klasy III gimnazjum wraz z klasą VIII zapoznały się z historią naszego języka oraz poznały dawne znaczenie takich słów jak piędz czy łokieć. Natomiast klasa II szkoły podstawowej oraz najmłodsze grupy z punktu przedszkolnego pogłębiły wiedzę na temat naszych symboli narodowych. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach – układali puzzle przedstawiające mapę naszej ojczyzny oraz odśpiewali uroczyście nasz hymn narodowy.

Natomiast kilka dni później w Szkole Podstawowej w Romanach-Seborach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pn. „Ilustracja do mojej ulubionej książki”. Konkurs ogłosiła bibliotekarka z tej szkoły, Aneta Marchewka, a wziąć udział w nim mogli uczniowie ze wszystkich klas.

Do biblioteki wpłynęły 21 prace. Zadaniem komisji konkursowej było wybranie najciekawszych rysunków. I był to naprawdę twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszystkie prace okazały się oryginalne i wyjątkowe.

Po długich naradach postanowiono nagrodzić po trzech uczniów w każdej z dwóch kategorii wiekowych.

W kategorii klas I-III:

  • I miejsce – Lena Politowska (kl. II)
  • II miejsce – Wiktor Zuzelski (kl. I)
  • III miejsce – Sebastian Banach (kl. I)

Kategoria klas IV-VIII:

  • I miejsce – Kinga Mostowa (kl. VIII)
  • II miejsce – Zofia Leleniewska (kl. IV)
  • III miejsce – Weronika Chodacz (kl. IV)

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczyły uczniom dyrektor szkoły Agata Chmielewska wraz inicjatorką akcji.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments