Życzenia z okazji dnia Babci i Dziadka od mazowieckiej Policji

Z okazji DNIA BABCI i DNIA DZIADKA mazowieccy policjanci przesyłają wszystkim babciom i dziadkom życzenia wszelkiej pomyślności w życiu, zdrowia, sił i codziennej radości. W trosce o bezpieczeństwo seniorów policjanci przypominają jak nie stać się ofiarą oszustw popełnianych metodą na tzw. wnuczka, czy policjanta. Przypominają przepisy, uczulają na zagrożenia w ruchu drogowym i wyposażają w elementy odblaskowe.

Obchodzone właśnie święto, Dzień Babci i Dzień Dziadka to nie tylko okazja do złożenia życzeń i wręczenia upominków osobom starszym. Mazowieccy policjanci w te dni spotykają się z seniorami by przypomnieć o zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć i jak się przed nimi ustrzec.

Uczestnicy spotkań w wielu miejscach naszego regionu dowiedzą się, jak działają oszuści, podszywający się pod pracowników służb miejskich, przedstawicieli samorządów, a nawet policjantów. Najczęściej jednak członków rodziny, tzw. „wnuczków”.

Funkcjonariusze opowiedzą, jak ustrzec się przed takimi osobami i jak się zachować w razie kontaktu z nimi.

Policjanci współpracujący w swoich działaniach z szeregiem organizacji i instytucji nie skupiają się na tym jednym dniu. Zaangażowani są między innymi w długofalowy projekt: „Kampania Bezpieczny Senior”. Bardzo aktywnie działają także w „Mazowieckiej Akademii Seniora”.

Nie brak też doraźnych, częstych spotkań ze starszymi osobami różnych środowisk.

W działania na rzecz bezpieczeństwa seniorów mocno zaangażowana jest też  mazowiecka drogówka, bo przecież mnóstwo niebezpieczeństw wiąże się właśnie z ruchem drogowym. Policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne dotyczące ruchu drogowego. Przypominają o obowiązujących przepisach, uczulają na zagrożenia i wyposażają w elementy odblaskowe.


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments