Zderzenie motocykla z busem w Mchówku.

Dziś, 7 września, około południa doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym na drodze krajowej Przasnysz – Chorzele w miejscowości Mchówko (gm. Przasnysz).

W chwili przybycia straży pożarnej, poszkodowany motocyklista leżał na jezdni. Był przytomny i uskarżał się na ból kończyn dolnych. Ratownicy medyczni wraz ze strażakami udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa przy pomocy kołnierza ortopedycznego, założenie szyny Kramera na kończynę dolną prawą oraz ułożenie na noszach typu deska.)

W międzyczasie strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia blokując ruch drogowy w obu kierunkach, odłączyli instalację elektryczną w uszkodzonych pojazdach oraz usunęli rozlane płyny eksploatacyjne przy pomocy sorbentu.

Po zabraniu poszkodowanego mężczyznę do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego ruch na drodze krajowej nr 57 odbywał się wahadłowo jednym pasem jezdni.

W wyniku wypadku częściowemu zniszczeniu uległ przód motocykla Honda CBR 600F oraz prawy bok samochodu VW Transporter T5

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza oraz Ochotnicza Straż Pożarna KSRG z Mchowa.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments