Zasady zapisów na szczepienia przeciw Covid-19 w przasnyskim szpitalu.

Dyrektor SP ZZOZ w Przasnyszu – Grzegorz Magnuszewski, informuje o zasadach zapisów na szczepienia w punkcie szczepień w przasnyskim szpitalu.

 

Powszechne szczepienia zaczną się od seniorów, którzy będą szczepieni w pierwszej kolejności.

 

Jak wygląda harmonogram rejestracji?

 

  • Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat.
  • Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia.

 

Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia 2021 roku.

Jak się zarejestrować?

 

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Można to zrobić samodzielnie lub przy pomocy kogoś bliskiego. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji wybieramy dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

 

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, musimy posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie mamy, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

 

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcemy zaszczepić się w punkcie szczepień SP ZZOZ w Przasnyszu – należy skontaktować się telefonicznie: 29 753 43 89 lub 29 753 41 11.

Istnieje możliwość realizacji szczepienia przeciw COVID-19 w miejscu zamieszkania. Szczegółowych informacji udzieli personel punktu szczepień SP ZZOZ w Przasnyszu.

 

UWAGA! Osoby w wieku 18-69 lat mogą od 15 stycznia zgłaszać chęć zaszczepienia się poprzez specjalny formularz online (https://szczepimysie.pacjent.gov.pl). W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla konkretnej grupy – otrzymamy maila.

 

Jak można się zgłosić?

 

  1. Wypełniamy prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).
  2. Na adres mailowy, podany w formularzu, otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia.
  3. Wchodzimy na swoją pocztę i klikamy w link – formularz zostanie wówczas zatwierdzony i zapisany w systemie.
  4. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla konkretnej grupy, dostaniemy wiadomość mailową z informacją, że mamy już wystawione e-skierowanie.
  5. Wtedy będziemy mogli zarejestrować się na konkretny termin.

 

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziemy mogli w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla konkretnej grupy i dostaniemy e-skierowanie.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments