Zakończył się VII etap przasnyskiego ZIMNAR-a

Siódmy etap Zimowego Maratonu Na Raty w Przasnyszu zakończył zasadniczą część zawodów. Ostatni bieg zaliczany do klasyfikacji generalnej zawodów odbył się w sobotę 17.02.2018 r.

VII (8)

Do rywalizacji w biegu stanęło 52 zawodników. Pogoda jak zwykle dopisała. Sprzyjające warunki przełożyły się na świetne rezultaty. Blisko połowa zawodników pobiła swoje rekordy trasy.

VII (43)

Padł również rekord trasy w całym cyklu zawodów. Autorem tego osiągnięcia był Michał Makowski z Ciechanowa reprezentujący 2.ORel Przasnysz. Pokonanie trasy liczącej 7 km zajęło Michałowi zaledwie w 24 minuty i 38 sekund.

VII (54)

Tym mocnym akcentem zawodnik przypieczętował zwycięstwo siódmej edycji przasnyskiego ZiMNaRa. Doskonale spisała się również Anna Urbaniak z Jednorożec robi co może, prowadząca w kategorii kobiet.

VII (26)

Anna poprawiła swój najlepszy rezultat  i wygrała etap. Ten spektakularny występ przypieczętował zwycięstwo w kategorii generalnej całego ZiMNaRa.

VII (15)

Siódmy etap pozwolił na ukończenie pełnego dystansu maratonu 30 zawodnikom.  Dodatkowo zawody ukończyło 3 biegaczy rywalizujących na trasie krótszej o połowę. Zgodnie z regulaminem do ukończenia zawodów wymagane było ukończenie 6 etapów.

VII (37)

Zawodnikom, którzy brali udział we wszystkich biegach w generalce uwzględniono 6 najlepszych wyników. Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w poprzednich biegach zasadniczych pozostał jeszcze etap dodatkowy. Ósmy etap  umożliwi ukończenie ZiMNaRa ale będzie skutkował spadkiem w klasyfikacji generalnej za wszystkimi zawodnikami biegającymi w terminach zasadniczych.

VII (34)

Tradycyjnie po ostatnim etapie nastąpi uroczyste zakończenie imprezy. Każdy zawodnik za ukończenie maratonu  otrzyma specjalnie wykonany medal okolicznościowy. Najlepsi zawodnicy zostaną wyróżnieni pamiątkowymi pucharami. Po części oficjalnej uczestnicy będą świętować zakończenie zawodów przy ognisku.