Wykryto 18 przypadek koronawirusa, a trzeci na Mazowszu. Rząd odwołuje wszystkie imprezy masowe.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało właśnie o kolejnym przypadku koronawirusa na Mazowszu. Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej ogłosił, że odwołane zostają wszystkie imprezy masowe. Wprowadzono również punkty kontroli sanitarnej na granicahch.

 

Szef MSWiA zapewnia, że całość granic będzie zabezpieczona. – Wszyscy będą poddani procedurom sanitarnym. Mamy kontrolę także w odniesieniu do pociągów i promów – mówi Mariusz Kamiński.

Stan 73-letniego pacjenta z Wrocławia zarażonego koronawirusem wciąż jest ciężki i się nie polepsza. Stan 74-letniej kobiety jest poważny, ale nieporównywalnie lepszy. Trzeci z zarażonych pacjentów, 26-letni mężczyzna, czuje się natomiast dobrze.

Od wczoraj funkcjonują graniczne punkty kontroli sanitarnej. Wszystko przebiega bardzo sprawnie. Osoby, które poddawane sa procedurom współpracują z funkcjonariuszami. Kilka osób przewieziono do szpitali z podwyższoną temperaturą. Wiemy, że wirus jest najbardziej groźny u osób starszych, u osób chorych. Zróbmy wszystko, by spowolnić jego rozprzestrzenianie się. Pozwólmy służbie zdrowia działać dla tych, którzy potrzebują pomocy – informuje Kancelaria Premiera.

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaki
Jaki
10 miesięcy temu

W krasnosielcu na mazowszu tak czy tylko pogloska

Konrad
Konrad
10 miesięcy temu
odpowiada  Jaki

O krasnosielcu nic nie słyszałem. Natomiast była wzmianka o Pułtusku

Jaki
Jaki
10 miesięcy temu
odpowiada  Konrad

Powinni poinformowac gdzie bo mazowsze to duzy obszar