Wigilia w Lesznie

Choć do Bożego Narodzenia jeszcze kilka dni, prawdziwym świętem zapachniało w Lesznie. W niedzielę, 16 grudnia, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz zorganizowało wieczerzę wigilijną dla całej społeczności gminy w miejscowości Leszno. To spotkanie było ostatnim działaniem w ramach projektu pn. „Integracje mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych”.

Wspólna wigilia rozpoczęła się jasełkami przygotowanymi przez dzieci i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Lesznie. Następnie zebrani w szkolnej sali gimnastycznej mieszkańcy wysłuchali koncertu kolęd w wykonaniu chóru św. Anny z Bogatego oraz zespołu „Pasja”. Wreszcie zaś uczestnicy podzielili się opłatkiem i zasiedli do wieczerzy.

Wieczór wigilijny był okazją do licznych podziękowań od zarządu Stowarzyszenia. Dyplom uznania za wyjątkowe zaangażowanie i współpracę otrzymali:

  • państwo Anna i Kazimierz Formelowie,
  • Klub Seniora w Bogatem,
  • pan Zbigniew Olszak,
  • pan Krzysztof Zembrzuski,
  • pani Mariola Rutkowska,
  • pani Katarzyna Kowalska.

Serdeczne podziękowania za pomoc w transporcie i dystrybucji żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym w Podprogramie 2017 zostały skierowane do pań: Teresy Kuligowskiej, Aldony Grabowskiej, Aldony Kosteckiej, Ewy Suchodolskiej, Wiesławy Grabowskiej, Elżbiety Kowalskiej, Zofii Królikowskiej, Beaty Peter, a także panów: Jacka Szczapińskiego, Jana Grześkowiaka, Jana Ulatowskiego, Wiesława Tańskiego, Krzysztofa Kowalskiego, Waldemara Szmita, Tomasza Graneckiego, Andrzeja Romanowskiego.

Za współpracę przy przygotowaniu uroczystości organizatorzy dziękują Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Lesznie Panu Wojciechowi Krawczykowi oraz nauczycielom, Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Lesznie pod przewodnictwem Pani Ewy Miłoszewskiej, uczniom i nauczycielom wszystkich szkól z terenu gminy za przygotowanie upominków świątecznych dla uczestników wigilii.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
UG Przasnysz

Skomentuj artykuł

avatar