Wiesława Krawczyk przeszła na emeryturę.

30 września 2020 r. Wiesława Krawczyk przestała być powiatowym inspektorem sanitarnym w Ciechanowie. Dyrektorem ciechanowskiej PSSE była od 17 lat,  wcześniej przez 23 lata kierowała PSSE w Przasnyszu. Wiesława Krawczyk to także radna Województwa II, III, IV i V kadencji.

 

Wiesława Krawczyk urodziła się 20 maja 1954 r., mieszka w Przasnyszu, jest absolwentką LO KEN. Ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz studia podyplomowe w zakresie zdrowia publicznego. Przez całe swoje zawodowe życie związana była z Sanepidem. W 1980 r. zaczęła pracę w PSSE w Przasnyszu, obejmując kierownictwo tej placówki. Od 2003 r. była dyrektorem PSSE w Ciechanowie.

Wiesława Krawczyk przez cztery kadencje była też radną Województwa z ramienia PSL, bliską współpracownicą marszałka Adama Struzika oraz starosty Zenona Szczepankowskiego. W sejmiku Województwa Mazowieckiego była przewodniczącą komisji Ochrony Środowiska; Zdrowia i Kultury Fizycznej; Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś w kadencji 2014-18 wiceprzewodniczącą sejmiku.

 

O reelekcję ubiegała się również w wyborach samorządowych w 2018 r., otrzymując 5 434 głosów, co nie pozwoliło na ponowne uzyskanie mandatu. Po odejściu na emeryturę Wiesławy Krawczyk pełniącym obowiązki dyrektora ciechanowskiego Sanepidu został dotychczasowy pracownik Inspekcji Dariusz Drzewiecki.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
17 dni temu

Wreszcie. Pora dać miejsce młodym

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Ryszard
17 dni temu

Młodzi nie mają pracy ,a emeryci pracują trochę nie tak .Pracidawcy zastanówcie się jak pracuje stary ,a jak młody umysł chyba nie ma co porównywać A Pani Wiesławie życzę wszystkiego dobrego na emeryturze

PSL
PSL
17 dni temu

Dużo dobrego zrobiła….dla synów i Chorzel….