Wiesława Krawczyk przeszła na emeryturę.

30 września 2020 r. Wiesława Krawczyk przestała być powiatowym inspektorem sanitarnym w Ciechanowie. Dyrektorem ciechanowskiej PSSE była od 17 lat,  wcześniej przez 23 lata kierowała PSSE w Przasnyszu. Wiesława Krawczyk to także radna Województwa II, III, IV i V kadencji.

 

Wiesława Krawczyk urodziła się 20 maja 1954 r., mieszka w Przasnyszu, jest absolwentką LO KEN. Ukończyła Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie (obecnie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski) oraz studia podyplomowe w zakresie zdrowia publicznego. Przez całe swoje zawodowe życie związana była z Sanepidem. W 1980 r. zaczęła pracę w PSSE w Przasnyszu, obejmując kierownictwo tej placówki. Od 2003 r. była dyrektorem PSSE w Ciechanowie.

Wiesława Krawczyk przez cztery kadencje była też radną Województwa z ramienia PSL, bliską współpracownicą marszałka Adama Struzika oraz starosty Zenona Szczepankowskiego. W sejmiku Województwa Mazowieckiego była przewodniczącą komisji Ochrony Środowiska; Zdrowia i Kultury Fizycznej; Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, zaś w kadencji 2014-18 wiceprzewodniczącą sejmiku.

 

O reelekcję ubiegała się również w wyborach samorządowych w 2018 r., otrzymując 5 434 głosów, co nie pozwoliło na ponowne uzyskanie mandatu. Po odejściu na emeryturę Wiesławy Krawczyk pełniącym obowiązki dyrektora ciechanowskiego Sanepidu został dotychczasowy pracownik Inspekcji Dariusz Drzewiecki.

 

M. Jabłońska


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard
Ryszard
3 miesięcy temu

Wreszcie. Pora dać miejsce młodym

Ja znajoma
Ja znajoma
3 miesięcy temu
odpowiada  Ryszard

Młodzi nie mają pracy ,a emeryci pracują trochę nie tak .Pracidawcy zastanówcie się jak pracuje stary ,a jak młody umysł chyba nie ma co porównywać A Pani Wiesławie życzę wszystkiego dobrego na emeryturze

PSL
PSL
3 miesięcy temu

Dużo dobrego zrobiła….dla synów i Chorzel….