W Przasnyszu odbyła się społeczna debata na temat bezpieczeństwa.

W środę, 23 października 2019 roku, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Przasnyszu, odbyła się Debata Społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicestarostwa Powiatu Przasnyskiego Waldemar Trochimiuk, Burmistrz Miasta Przasnysz Łukasz Chrostowski, Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Przasnyszu kom. Łukasz Jędrasik. Obecni byli również przedstawiciele innych służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych z Przasnysza i powiatu przasnyskiego, przedstawiciele seniorów, mieszkańcy Przasnysza i powiatu przasnyskiego oraz uczniowie szkół średnich z Przasnysza.

Debata była poświęcona bezpieczeństwu na terenie Przasnysza i powiatu przasnyskiego. Na początku spotkania Komendant Powiatowy Policji w Przasnyszu insp. Tomasz Łysiak przywitał wszystkich uczestników. Następnie omówiono stan bezpieczeństwa powiatu przasnyskiego. W dalszej części swojego wystąpienia Naczelnik Szpakowski omówił między innymi zgłoszenia odnotowane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zaprezentował stan realizacji wniosków, które zostały zgłoszone podczas zeszłorocznej debaty społecznej.

Po zaprezentowaniu uczestnikom powyższych zagadnień, wszyscy mogli włączyć się do wspólnej dyskusji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie. Głównym tematem poruszanym przez uczestników debaty była nadmierna prędkość pojazdów na drodze W 544 w miejscowości Czernice Borowe i prośba o wsparcie władz samorządowych i zamontowanie w Czernicach Borowych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad fotoradaru lub odcinkowego pomiaru prędkości.

Komendant Łysiak podsumowując spotkanie, podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie na debatę. Podkreślając przy tym, że nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od działań Policji, ale również od wszystkich instytucji pozarządowych a w głównej mierze od nas samych.

Źródło KPP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments