W Ostrołęce 53 lekarzy złożyło wypowiedzenia. Czy pacjenci trafią do przasnyskiego szpitala?

Kolejne zawirowania w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. W ostatnich dniach  wypowiedzenia złożyło 12 lekarzy. Jak informuje Radio Dla Ciebie w sumie to już 53 osoby.

Lekarz oddziału kardiologii inwazyjnej, przewodniczący OZZL w Ostrołęce Łukasz Mysiorski wyjaśnia, że problem dotyczy oddziałów: kardiologicznego, zakaźnego, neurologicznego, wewnętrznego, a także płucnego, kardiologii inwazyjnej, onkologicznego i ginekologicznego.

Dyrektor szpitala Paweł Natkowski podkreśla, że sytuacja jest bardzo poważna. Poinformował szpitale w Łomży, Ciechanowie, Makowie Mazowieckim i Przasnyszu, że być może zajdzie konieczność przeniesienia pacjentów z Ostrołęki do tych właśnie placówek.

Lekarze domagają się zmian w organizacji pracy oraz podwyżek. Chcą zarabiać 9 tys. zł brutto jako specjaliści oraz 7,5 tys. zł jako młodsi asystenci. W połowie października doszli do porozumienia z władzami w kwestiach systemu pracy. Postulat dotyczący podwyżek nie został przyjęty. Na 7 listopada zaplanowano drugą turę rozmów.


Źródło rynekzdrowia.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments