W gminie Chorzele znaleziono zwłoki dwóch mężczyzn.

Do ujawnienia ciała pierwszego z mężczyzn doszło w piątek 16 listopada o godz. 14.30. Zgłoszenia dokonał mieszkaniec miejscowości Zaręby gm. Chorzele,  który w rowie melioracyjnym, w niewielkiej odległości od swojej posesji, ujawnił zwłoki 62-letniego mieszkańca Zarąb.

Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do prosektorium w celu wykonania niezbędnych czynności procesowych. Wstępne założenie zajmującego się tą sprawą prokuratora wskazuje, że do śmierci mężczyzny mógł przyczynić się alkohol. Mężczyzna zanim znalazł się w rowie, był widziany przez sąsiadów w stanie głębokiego upojenia

Drugie zwłoki znaleziono dzień później, w sobotę 17 listopada.  – Przejeżdżający samochodem ciężarowym obywatel Białorusi w Chorzelach na ul. Zarębskiej ujawnił w przydrożnym rowie ciało 74-letniego mieszkańca Chorzel. Przy zwłokach leżał rower. Decyzją prokuratora ciało mężczyzny zostało przewiezione do prosektorium w celu wykonania niezbędnych czynności procesowych. – mówi asp. szt. Krzysztof Błaszczak.  Jak poinformował nas prokurator rejonowy w Przasnyszu Artur Folga, na miejscu znalezienia zwłok także obecny był prokurator. Oględziny miejsca zdarzenia, roweru oraz ciała nie wskazywały, aby 74-latek poniósł śmierć na skutek obrażeń. Wstępnie wykluczono więc, że przyczyną zgonu mężczyzny było zdarzenie drogowe.

Wczoraj w późnych godzinach popołudniowych ciała obu mężczyzn trafiły do prosektorium, gdzie zostały przeprowadzone czynności związane z oględzinami. Lekarz sądowy wskaże czy zwłoki noszą znamiona obrażeń oraz czy zachodzi konieczność przeprowadzenia sekcji zwłok i poszerzenia zakresu badań. Jeśli podczas czynności wstępnych uda się wyjaśnić przyczynę zgonu, wówczas prokuratura odstąpi od wszczęcia postępowania. Jeśli okaże się, że istnieje podejrzenie przyczynienia się do śmierci mężczyzn osób trzecich, śledztwo w tej sprawie pod nadzorem prokuratora poprowadzi wydział kryminalny przasnyskiej komendy policji.


M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments