W Chorzelach powstanie pumptrack. Umowa podpisana!

8 sierpnia burmistrz miasta i gminy Chorzele Beata Szczepankowska podpisała umowę na dofinansowanie rowerowego placu zabaw opiewającą na 150 tys. zł. Chorzele to jedyna miejscowość powiatu przasnyskiego, której udało się uzyskać pieniądze z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze 2018.

Jest to nowy program, który powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez mazowieckie gminy i powiaty zapotrzebowanie na ulepszenie lub stworzenie nowych obiektów sportowych. Spośród wszystkich złożonych przez samorządy lokalne wniosków wybrano 69 do dofinansowania i na te inwestycje samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył prawie 10 mln zł wsparcia. Pieniądze trafią na budowę boisk, bieżni, skateparków, placów zabaw czy torów sportowych.

Dziś umowy podpisali Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego, a także przedstawiciele beneficjentów – powiatu przasnyskiego, ostrowskiego, węgrowskiego, siedleckiego, mińskiego, węgrowskiego, makowskiego, płońskiego, płockiego, gostynińskiego, białobrzeskiego, a także miast – Ciechanowa, Mińska Mazowieckiego i Makowa Mazowieckiego. Z naszego powiatu na liście beneficjentów programu znalazły się jedynie Chorzele, Przasnysza wśród nich nie ma.

– To już kolejne umowy, które podpisujemy z mazowieckimi samorządami na wsparcie rozbudowy bazy sportowej. To bardzo ważna inicjatywa. Ten program stworzyliśmy z myślą o wszystkich tych gminach i powiatach, w których wciąż brakuje miejsc na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Cieszę się, że mogliśmy wygospodarować z naszego budżetu środki na ten cel – mówi członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Pumptrack to specjalnie przygotowany tor łączący jazdę rowerem i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor zbudowany będzie z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor będzie miał kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół”.

Małgorzata Jabłońska

Infoprzasnysz

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments