Szkoły w gminie Przasnysz zdezynfekowane i gotowe na przyjęcie uczniów.

Szkoły podstawowe działające na terenie gminy Przasnysz częściowo wznowiły swoją działalność. Ruszyły konsultacje ósmoklasistów, a od poniedziałku będą z nich mogli skorzystać również pozostali uczniowie.

 

Wraz z wejściem w życie III etapu odmrożenia gospodarki poinformowano o stopniowym wznowieniu działalności szkolnictwa. W szkołach podstawowych w gminie Przasnysz ruszyły konsultacje dla ósmoklasistów, a o od najbliższego poniedziałku skorzystają z nich pozostali uczniowie.

– Nauczyciele wspólnie z uczniami ustalają datę i godzinę planowanych konsultacji, których celem jest lepsze przygotowanie uczniów do zbliżających się egzaminów klas VIII. Od 1 czerwca będą mogli korzystać z nich wszyscy chętni uczniowie. Dla dzieci, które mają specjalne potrzeby, umożliwione jest prowadzenie zajęć rewalidacyjnych za zgodą rodziców – poinformowała nasz portal gmina.

W związku z prowadzeniem konsultacji i przybyciem do placówek oświatowych zarówno nauczycieli, jak i uczniów wprowadzono szereg procedur sanitarnych.

– Przygotowano procedury zapewnienia bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Nasze szkoły podstawowe przed przyjęciem uczniów zostały zdezynfekowane, zabezpieczone w środki higieniczne oraz środki ochrony osobistej. Ponadto informujemy, że placówki oświatowe, funkcjonujące na terenie naszej gminy otrzymały od Wojewody Mazowieckiego za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Przasnyszu płyny dezynfekujące przeznaczone dla szkół, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych – dodała gmina.

 

w.b.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments