Szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony w 2. ORel Przasnysz.

30 października 2018 r. na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyło się roczne szkolenie z pozorowanym naruszeniem systemu ochrony z udziałem Żandarmerii Wojskowej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz własnych sił ochronnych.

Napastnicy wtargnęli na teren kompleksu koszarowego, sterroryzowali pracownika i spowodowali sytuację zakładniczą. Został zaalarmowany Oficer Dyżurny oraz pododdział alarmowy. Przybyły siły ochrony w rejon zdarzenia, oraz Żandarmeria Wojskowa i Policja. Trwały negocjacje oraz próba nakłonienia napastników do poddania się. Napastnicy pomimo, że byli otoczeni przez siły ochronne nie poddawali się. Grupa Żandarmerii Wojskowej weszli szturmem do pomieszczeń węzła. Ogłuszeni hukiem petard napastnicy rozniecają ogień
a następnie poddają się. W związku z dużym zadymieniem napastnicy zostają wyprowadzeni przez przybyłą na miejsce straż pożarną. Zakładnicy po udzieleniu pomocy medycznej zostają zabrani przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej w celu dokonania czynności dochodzeniowo – śledczych.

Źródło 2. ORel Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments