Święta na drogach

Mija półmetek okresu świątecznego.  Wiosenna pogoda i dobre warunki drogowe sprzyjają podróżowaniu samochodem. Pamiętajmy jednak, że jest to zima. Ruch na drogach nie jest jeszcze zbyt duży, policjanci przypominają jednak, że z godziny na godzinę jego natężenie będzie się dziś zwiększać. 

Mija połowa tegorocznych świąt, na drogach Mazowsza, od 24 grudnia, do dziś odnotowano 13 wypadków drogowych, w których zgięły dwie osoby. 15 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 26 nietrzeźwych kierujących.

Do zdarzenia drogowego, w którym zginęła 80-letnia piesza doszło w wigilię, w godzinach wieczornych w powiecie węgrowskim.

65-letnia kierująca osobowym daewoo, na nieoświetlonym odcinku drogi potrąciła idącą jezdnią pieszą, która zginęła na miejscu.

Inne zdarzenie, w którym zginął 18-latek kierujący fordem miało miejsce w nocy 25 grudnia w Przysusze. Tam, na łuku drogi ford zjechał do rowu, gdzie dachował. 18-Letni mężczyzna zginął na miejscu a jego 21-pasażer trafił do szpitala.

Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tych wypadków.

Wiosenna aura i dobre warunki drogowe sprzyjają podróżom samochodami, jednak policjanci pełniący służbę na drogach nie odnotowują jak do tej pory dużego ruchu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ruch z godziny na godzinę będzie się zwiększał a warunki drogowe w każdej chwili mogą się zmienić.

 


Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments