Starostwo: Wkrótce ruszy jedyne kryte lodowisko w regionie.

Powiat Przasnyski buduje nowoczesne kryte lodowisko z halą sportową przy ZSP w Przasnyszu. Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli skorzystać z jedynego takiego obiektu w promieniu ponad stu kilometrów! Inwestycja jest aktualnie w końcowej fazie: trwają odbiory wykonanych instalacji oraz prace porządkowe. Zakończenie budowy planowane jest w listopadzie 2020 roku, a oddanie obiektu do użytku przewiduje się na grudzień 2020 roku.

 

Wielofunkcyjna hala sportowa mieścić będzie płytę sztucznego, naturalnie mrożonego lodowiska o wymiarach 40x25m, ograniczoną systemowymi bandami. Oprócz jazdy na łyżwach czy gry w hokeja na lodzie, będzie można organizować tu różne wydarzenia, uroczystości, imprezy i koncerty. Dzięki rozbudowanemu zapleczu, obiekt z pewnością przyciągnie wiele klubów sportowych i organizacji pozarządowych oraz zachęci je do realizowania własnych pomysłów. Zaprojektowane lodowisko swoimi wymiarami nie spełnia kryteriów profesjonalnego boiska hokejowego, co wyklucza wykorzystywanie obiektu do organizowania zawodów, jednak uczniowie mogą amatorsko i w ramach lekcji w-f uczyć się na nim zasad rozgrywek w hokeja.

Od strony technicznej obiekt posiada hall wejściowy z kasami, zaplecze szatniowe dla korzystających ze ślizgawki z wypożyczalnią łyżew, szatnie dla uczniów, zaplecze sanitarne, trybuny, pomieszczenia techniczne i magazynowe oraz przewiązkę do Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Mazowieckiej w Przasnyszu. W głównej części hali zlokalizowana będzie płyta lodowiska. Obiekt posiada również rozkładaną scenę wewnętrzną, zaplecze sanitarno-szatniowe dla artystów oraz zaplecze sceny.

Po dokonaniu odbioru końcowego robót budowlanych, Powiat Przasnyski wystąpi do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o wydanie pozwolenia na użytkowanie obiektu, które rozpocznie się w grudniu 2020 roku. Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem pracy lodowiska, będzie ono czynne przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 obiekt będzie zarezerwowany dla grup szkolnych, natomiast wejścia ogólnodostępne przewiduje się w godzinach 15:30 – 21:00 z półgodzinnymi przerwami technicznymi na czyszczenie tafli po każdym godzinnym wejściu. W weekendy wejścia ogólnodostępne możliwe będą od godziny 9:00 do 22:00, z półgodzinnymi przerwami technicznymi po każdej godzinie „szusowania”.

Ze względu na fakt, że działanie lodowiska uzależnione jest od temperatury powietrza na zewnątrz, lodowisko najprawdopodobniej będzie funkcjonowało w miesiącach listopad- marzec. W sezonie letnim obiekt będzie wykorzystywany jako hala sportowa oraz miejsce organizowania wydarzeń rozrywkowych oraz kulturalnych.

Całkowity koszt projektu to 13 183 428,00 zł. Powiat Przasnyski na realizację zadania uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 213 200,00 zł z Ministerstwa Sportu – Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej.

Źródło Starostwo Powiatowe
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Vic
Vic
3 miesięcy temu

Niewymiarowe?! Czyli zadaszona slizgawka. Brawka!

Tetryk
Tetryk
3 miesięcy temu

Nie ma zdjęcia starosty? Niemożliwe! Czyżby znalazł się w izolacji?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
odpowiada  Tetryk

Spokojnie, do oficjalnego otwarcia zapewne wydobrzeje. I na zdjęciu stanie w samiutkim środku. Jak zawsze zresztą. On ma taki talent, że co by się nie działo, to na każdym zdjęciu wpakuje się w sam środek…

Grzegorz
Grzegorz
3 miesięcy temu

Zagłada dla pogotowia ratunkowego.

Syn Zenka
Syn Zenka
3 miesięcy temu
odpowiada  Grzegorz

Gips trzeba będzie cysterną dostarczać do szpitala 😀

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

A co to jest naturalnie mrożone lodowisko ??? Nie ogarniam…

Nasz Starosta już prasuje kreację na otwarcie. Jan Maria Jackowski zapewnie wpadnie, może Jacek Sasin się skusi… Impreza będzie na całego. Ksiądz pokropi co trzeba. Będzie się działo !

rob
rob
3 miesięcy temu

I w czerwonej strefie pewnie będzie mogło tam wejść z 10 osób

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu
odpowiada  rob

9 osób przecinających wstęgę. I jeden fotograf. Przecież wystarczy…

Covid
Covid
3 miesięcy temu

coś mi tu nie gra jednak. Miało to być całoroczne lodowisko ! Chyba właśnie po to jest zadaszone ?? Coś mi tu nie gra bardzo mocno. „Jak informuje Sławomir Czaplicki z przasnyskiego starostwa, obiekt ma stanąć przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu. Będzie to ogólnodostępne i całoroczne lodowisko rekreacyjno – sportowe dla wszystkich mieszkańców i uczniów.” Tygodnik Przasnyski.

Agaa
Agaa
3 miesięcy temu
odpowiada  Covid

To, że Sławomir ma bujną wyobraźnię, wiemy od dawna, ale jak on sobie wyobrażał utrzymanie minusowej temperatury lodowiska wewnątrz takiego molochu przy 34 stopniach na zewnątrz? Pojęcia nie mam. Ile to prądu by szło na klimatyzację takiej hali… Powiat poszedłby z torbami. Ja rozumiem, że centra handlowe są duze i klimatyzowane, ale lodowisko nie będzie pobierało opłat za bilety jak centrum handlowe za wynajem.

Covid
Covid
3 miesięcy temu
odpowiada  Agaa

Co to zmienia, jest całoroczne to całoroczne ! Acha i chyba miało też posiadać sztuczną płytę jak pamiętam. Całoroczne oznacza, że można mrozić taflę także latem, i nie ma żadnych tekstów, że lodowisko uzależnione jest od temperatury na zewnątrz, bo to nie jest prawda.

Tomek
Tomek
3 miesięcy temu

Ze względu na fakt, że działanie lodowiska uzależnione jest od temperatury powietrza na zewnątrz, lodowisko najprawdopodobniej będzie funkcjonowało w miesiącach listopad- marzec.”

Kpina!! Robić taki obiekt jako lodowisko całoroczne a się okazuje że listopad – marzec.
Dramat, to równie dobrze można zrobić znacznie mniejszym kosztem lodowisko otwarte jak w Ciechanowie…