Starosta proponuje radnemu Bieńkowskiemu prezesurę w spółce powiatowej

Pełnomocnik powiatowy PiS zarzucił Zarządowi Powiatu (PSL) upolitycznienie spółki Przasnyska Strefa Gospodarcza. Starosta Zenon Szczepankowski odpowiedział, że Zarząd jeszcze nie podjął decyzji dot. władz spółki, ale jeśli  PiS zechce nią zarządzać, to PSL zgodzi się na taki wariant, pod warunkiem, że PiS przedstawi kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami.

Propozycja dla Radnego PiS

Możemy nawet zaproponować udział we władzach spółki samemu K. Bieńkowskiemu. Jesteśmy skłonni powierzyć Panu Radnemu stanowisko prezesa lub członka rady nadzorczej do wyboru – powiedział Zenon Szczepankowski.

Chodzi o odblokowanie strefy przez PiS

Nie chodzi nam o senekury, lecz o odblokowanie strefy w Sierakowie – posumował sesyjny spór starosta. PSL ma interes, żeby powierzyć zarządzanie spółką właśnie PiS-owi, bo jeśli PiS nadal chciałby blokować strefę w Sierakowie, to będzie blokował sam siebie.

Radny nie zagłosował za Spółką

Propozycja nie przekonała radnego Bieńkowskiego do zagłosowania za uchwałą o utworzenie spółki Przasnyska Strefa Gospodarcza. Stwierdził, że propozycja padła zapewne tylko po to, aby on utracił mandat radnego, a później i tak zostanie zwolniony.

U nas w PSL są inne standardy niż w PiS

Starosta zapytał, czy radny jest w stanie podać choćby jeden przykład zwolnienia pracownika administracji powiatowej, np. jakiegoś członka, czy sympatyka PiS. U nas w PSL są inne standardy niż w PiS. My nie zwalniamy za poglądy polityczne, nie postrzegamy nikogo jako drugi sort, tylko jako takich samych Polaków. Każdy, kto chce pracować na rzecz dobra i rozwoju naszego powiatu niezależnie od barw politycznych i poglądów jest mile widziany.

Rada Powiatu za powołaniem Spółki

Rada Powiatu Przasnyskiego większością głosów opowiedziała się za powołaniem spółki.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments