„Smak ekologicznej żywności” w szkole w Ulatowie – Adamach.

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Ulatowie – Adamach po raz pierwszy wzięła udział w konkursie wiedzy w zakresie rolnictwa ekologicznego i produktu ekologicznego pn.: „Smak ekologicznej żywności”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Finał konkursu odbył się 20 czerwca w Warszawie i skierowany był do dwóch grup wiekowych: uczniów klas IV–VII szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów. Szkołę z Ulatowa – Adamów w stolicy reprezentowali uczniowie klasy szóstej: Julia Morawska i Jakub Czaplicki.

Podczas finału uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu rolnictwa i produktu ekologicznego, na który złożyło się 30 pytań testowych oraz 3 pytania opisowe. A łatwo nie było, gdyż do udziału w ostatnim etapie zmagań zakwalifikowało się łącznie ponad 40 szkół podstawowych i 26 gimnazjów.

Przedstawiciele szkoły ponad 3 miesiące przygotowywali się do konkursu pod opieką nauczycielki przyrody. Dało to efekt podczas samego sprawdzianu: oboje zdobyli dużo punktów i zabrakło niewiele do tego, by znaleźć się na podium. Mimo to zarówno reprezentanci szkoły, jak i ich opiekunowie byli bardzo zadowoleni z występu.

W ramach wizyty w Urzędzie Marszałkowskim uczniowie mieli także możliwość zwiedzania Warszawy, odwiedzili Stadion Narodowy, gdzie zobaczyli wszystkie najbardziej interesujące pomieszczenia – łącznie z szatnią reprezentacji narodowej i usłyszeć od przewodnika wiele ciekawych opowieści i anegdot.

Dlatego wizytę w stolicy, nawet bez konkursowego zwycięstwa, można było uznać za nader udaną.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments