Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – między innymi te słowa roty ślubowania wypowiedziało dziś 32 nowo przyjętych funkcjonariuszy. W tej grupie jest 13 kobiet. Ślubowanie przyjął  Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz. Wśród zaproszonych gości były m.in. rodziny nowych funkcjonariuszy.

Dzisiaj (20 września) w sali konferencyjnej Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie przyjął Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz. W swoim wystąpieniu Komendant Świszcz przywitał w szeregach nowych policjantów oraz podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba: „Służba w Policji, to nie tylko czas radości, ale przede wszystkim czas wysiłku i poświęceń. Przed Wami wiele wyrzeczeń i trudnych decyzji, ale również wiele satysfakcji. Pamiętajcie, że macie zawsze pomagać potrzebującym, a to jest najważniejszy wyznacznik naszej służby” – podkreślił Komendant. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do tych życzeń dołączył się także ks. Mirosław Dragiel – kapelan mazowieckich policjantów.

To kolejne już przyjęcia w tym roku. Z dzisiejszymi nowo przyjętymi, garnizon mazowiecki zasiliło już 140 funkcjonariuszy. Wśród nich zdecydowana większość posiada wyższe wykształcenie. Teraz przed kandydatami ponad siedmiomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji.

Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 10 komendach miejskich i powiatowych naszego garnizonu oraz w Samodzielnych Pododdziałach Policji w Radomiu i w Płocku oraz w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Jakub Śliwa, uzyskując 176 punktów na 218 możliwych. Posterunkowy Śliwa będzie pełnił służbę w SPPP w Płocku.  Planowane są jeszcze przyjęcia  w listopadzie.

Po uroczystym apelu nowo przyjęci funkcjonariusze wraz ze swoimi bliskimi w rodzinnej atmosferze spotkali się na poczęstunku z Komendantem oraz ze swoimi przełożonymi.


Zespół Prasowy KWP Radom


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments