Rusza przebudowa Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chorzelach

Gmina Chorzele nie zwalnia tempa w inwestycjach! Strefa gospodarcza, nowe drogi i chodniki, remonty w szkołach – teraz przyszedł czas na modernizację oczyszczalni! Gmina zdobyła niemal 10 milionów złotych dofinansowania unijnego dla tej inwestycji!

W piątek, 17 listopada przedstawiciele gminy Chorzele podpisali umowę z wykonawcą przebudowy i rozbudowy Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Chorzelach. To wielki sukces i efekt wielomiesięcznej pracy samorządu.

Inwestycja na pewno poprawi jakość życia mieszkańców, a ponadto wraz z rozbudową sieci kanalizacyjnej zwiększy się atrakcyjność naszych terenów nie tylko dla potencjalnych mieszkańców, ale i inwestorów. Gmina Chorzele, ze względu na swoją malowniczą lokalizację i dogodne połączenie z dużymi ośrodkami miejskimi, jest atrakcyjnym miejscem do wypoczynku i osiedlania się. Władze gminy starają się, aby gmina była miejscem atrakcyjnym pod względem zamieszkania, oferującym również korzystne warunki środowiskowe.

– Liczymy na to, że dzięki tej inwestycji poprawi się stan środowiska naturalnego w regionie, a także jakość ścieków oczyszczonych. Nasze środowisko jest dla nas bardzo ważne – twierdzi burmistrz Beata Szczepankowska.

Gmina uzyska wiele plusów z realizacji tej inwestycji. Władze gminy zdają sobie sprawę, że tereny gminne staną się bardziej atrakcyjne przy osiedlaniu się, a inwestycja przyczyni się do ochrony cennych przyrodniczo terenów. Najbliższe lata w gminie Chorzele są potężnym zastrzykiem inwestycji i rozwoju przemysłu, dlatego też nowoczesna oczyszczalnia jest niezbędną w nowej perspektywie rozwojowej naszej gminy.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments