Robert Piotrowski z Krzynowłogi Małej na 3. miejscu w Wheelmageddonie!

Wheelmageddon to jedyny w Polsce terenowy wyścig na wózkach inwalidzkich. 8 lipca 2018r. pod Nasielskiem odbyła się jego 3. edycja. Edycja dla nas szczególna, gdyż wziął w niej udział Robert Piotrowski, mieszkaniec Krzynowłogi Małej. Robert zajął trzecie miejsce!

Na starcie stanęło 26 uczestników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach – Paraplegia, Tetraplegia oraz Sprawni. Organizatorzy przygotowali dla nich ekstremalną trasę o długości niemal 2,5 km, która wymagała nie tylko siły, determinacji czy woli walki, ale również obrania odpowiedniej taktyki. Tor offroadowy składał się łącznie z 23 przeszkód, a limit na jego pokonanie wynosił dwie godziny.

Robert o Wheelmageddonie dowiedział się od kolegi i od razu zainteresował się wydarzeniem. Tegoroczny start to jego debiut. Jak sam przyznaje do startu nie za bardzo miał czas się przygotować, jednak z pewnością pomocne okazały się treningi koszykówki na wózkach. Robert na co dzień jest członkiem przasnyskiej drużyny Black Dragons. Zapytaliśmy jak podobała mu się impreza i czy wiąże z nią jakieś plany na przyszłość?

Bardzo fajna impreza. Żałuję, że nie brałem udziału we wcześniejszych edycjach. W przyszłym roku nie widzę innej opcji niż wygrana. W tym roku dopiero pod koniec mnie dogonili. Od początku miałem prowadzenie i dopiero przed końcem trochę opadłem z sił. Będę chciał namówić Black Dragonsów, ale muszą trenować do tego, bo to najtrudniejszy wyścig jaki w życiu jechałem. – podsumowuje Robert.

 

Wyniki (TOP 3):

Szymon Klimza – 43:03.47’

Daniel Wendołowski – 44:27.89’

Robert Piotrowski – 45:45.02’

red.

Źródło eurosport.pl

Skomentuj artykuł

avatar