Punkty świetle na niebie. Rozwiewamy domysły naszych czytelników.

Ostanie dwie noce były niesamowitym widowiskiem dla obserwatorów nieba. Mieszkańcy naszego regionu zauważyli punkty świetlne, które w równych odstępach przemierzały widnokrąg. Co to było? Samoloty wojskowe, a może ufo? Nie, to satelity Starlink.

 

Od dwóch nocy, około godziny 21:30, na niebie możemy obserwować przemieszczające się punkty świetlne. Internauci zastanawiali się, czym jest owe zjawisko. Samoloty wojskowe? Może ufo? Nie, to satelity Starlinka.

To ciekawe „zjawisko” to grupa około 60 satelit.Jest to globalny projekt związany z rozwojem internetu realizowany przez firmę SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk.

Do rozwoju sieci potrzebne jest zbudowanie odpowiedniej infrastruktury, właśnie przy pomocy małych satelit. Docelowo ma być ich nawet kilka tysięcy, co pomoże dotrzeć z internetem we wszystkie zakątki naszej planety.

w.b.


 

guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
8 miesięcy temu

UFO jak nic, mówię Wam!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  Zenek

Kosmici chcą nam Adriana uprowadzić. Szukają przywódcy, Adrian wybrany spośród miliona.

Mieszkanka
Mieszkanka
8 miesięcy temu

Oglądałam przypadkowo wczoraj o 21 30 (24.04) i myslałam że to inwazja UFO z zachodu leciało pełno swiecących punktòw jeden za drugim bez hałasu potem pomyslałam że lecą samoloty od naszego sąsiada zza oceanu do naszego wschodniego sąsiada i zrobiło mi się nieswoją. Ale weszłam do internetu i dowiedziałam się że to satelity do internetu. Wrażenie niesamowite.

Adpi
Adpi
8 miesięcy temu
odpowiada  Mieszkanka

Adzej lecial

Sebastian
Sebastian
8 miesięcy temu

Dziś też bedzie widać ?