Przedsiębiorcy pomogą przasnyskiemu szpitalowi.

Provident i AXA wesprą finansowo szpitale w Przasnyszu, Brodnicy, Chełmży, Strzelcach Opolskich i Szczytnie. Firmy podjęły decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią. Pomoc trafi m.in. do Szpitala im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu. Łączne wsparcie dla placówek wyniesie 100 tys. zł.

 

Kino objazdowe finansowane przez partnerów miało wyruszyć w 9 tras filmowych i trafić do miejscowości, w których nie ma czynnego kina. Filmowe seanse miały się odbyć m.in. w Przasnyszu. Zamiast organizacji wędrownego kina, pieniądze wesprą przasnyski szpital w walce z wirusem i będą wyrazem wdzięczności dla wszystkich pracowników ochrony zdrowia, którzy walczą z epidemią.

– Stan epidemii czasowo ograniczył plany firm i przeniósł rozrywkę do internetu. Priorytetem natomiast stały się zdrowie i bezpieczeństwo. Dlatego, ze względu na czasowe zawieszenie projekcji kinowych, Provident i AXA zadecydowały o przekazaniu części środków finansowych przeznaczonych na projekt pięciu szpitalom w tych miejscach, gdzie było lub miało pojawić się kino objazdowe – informuje Magda Maślana Ekspert ds. PR Provident Polska.

 

Pomoc trafi do ZOZ im. R. Czerwiakowskiego w Brodnicy, Szpitala Powiatowego w Chełmży, Szpitala im. Dr. Wojciecha Oczko w Przasnyszu, Szpitala Powiatowego im. Prałata J. Glowatzkiego w Strzelcach Opolskich oraz Szpitala Powiatowego w Szczytnie. Wsparcie dla placówek wyniesie łącznie 100 tys. zł.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie można wygrać tej walki bez odpowiedniego sprzętu i finansowania, dlatego przekazujemy część środków z projektu „Plan na kino” na potrzeby służby zdrowia. W ten sposób wspieramy te same lokalne społeczności, które objęliśmy naszą kulturalną inicjatywą – podkreśla Mariusz Wójcik, członek zarządu AXA. – Życzymy sobie i wszystkim jak najszybszego powrotu do normalnej rzeczywistości i tego, byśmy znów mogli bezpieczni i zdrowi spotkać się w kinie – dodaje.

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Baofeng
Baofeng
8 miesięcy temu

Dobry pomysł ???