Przasnysz. Ruszyły przygotowania do remontu ulicy Świerczewo i Zawodzie.

Przasnyskie Świerczewo od lat należy do jednej z najgorszych ulic w naszym mieście. Obietnicami jej remontu byliśmy karmieni już od kilku kadencji. Poprzednie władze miasta zaplanowały położenie na ulicy tylko nowej nakładki asfaltowej, czyli dość powierzchowny remont. Teraz koncepcja się zmieniła i zamiast liftingu Świerczewo ma przejść gruntowną przebudowę wraz z wydzieleniem miejsc parkingowych. Miasto Przasnysz zleciło już prace projektowe.

Ulica Świerczewo w Przasnyszu od dawien dawna jest w koszmarnym stanie. Nawierzchnia jest nierówna, problemem są zastawione samochodami chodniki. Pacjenci zlokalizowanych tam przychodni zdrowia, często zostawiają swoje pojazdy wzdłuż ulicy, co miejscami zawęża jej przekrój do zaledwie jednego samochodu, choć to jezdnia dwukierunkowa. Do tego dochodzą kocie łby, koleiny, koślawy chodnik i krzywo stojące latarnie. Temat przebudowy ulicy został poruszony jeszcze podczas uchwalania budżetu na 2019 r.

Miasto Przasnysz rozpoczęło już prace projektowe

Jak zostaliśmy poinformowani w 2019 roku przasnyski magistrat wszczął procedurę związaną z regulacją stanu prawnego pasa drogowego ulicy Świerczewo. Stanowiło to warunek przystąpienia do prac projektowych kompleksowej rozbudowy ulicy. 19 listopada 2019 r. Miasto Przasnysz zawarło umowę z firmą AS Projekt na wykonanie dwóch odrębnych opracowań, w zakres których wchodzi : wielobranżowa dokumentacja projektowa rozbudowy ulicy Świerczewo z odcinkiem ulicy Osiedlowej w Przasnyszu (łączna długość ~ 700m) oraz  dokumentacja projektowa przebudowy ulicy Zawodzie (długość ~ 900m).
Termin zakończenia prac projektowych ustalony został na maj 2020 r. , a realizacja zadania planowana jest na rok 2021.

Nowe chodniki, podjazdy i miejsca parkingowe na Świerczewie

Założenia do projektu technicznego przebudowy ulicy Świerczewo w Przasnyszu obejmują:

  • chodnik obustronny,
  • zjazdy na posesje z kostki brukowej,
  • zatoki postojowe z miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych ( również pojedyncze zatoczki ) na całym ciągu we wszystkich możliwych miejscach,
  • poprawę geometrii oraz regulację szerokości pasa jezdni,
  • rozwiązania wpływające na wzrost bezpieczeństwa pieszych,
  • modernizację oświetlenia ulicznego w technologii LED,
  • uporządkowanie odwodnienia ulicy.

Jakie ulice w 2020 roku

W projekcie budżetu na 2020 r. znalazła się długo wyczekiwana przez mieszkańców budowa ul. Magnolii, ponadto do końca grudnia tego roku złożone zostaną wnioski o dofinansowanie z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych przebudowy ulic Żytniej oraz Inżynierskiej w Przasnyszu. Burmistrz nie wyklucza jednak wykonania dodatkowych inwestycji drogowych w roku budżetowym 2020.


guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkanka
mieszkanka
1 rok temu

Świetna wiadomość 🙂

Konrad
Konrad
1 rok temu
odpowiada  mieszkanka

No w końcu. To ważna ulica w naszym mieście.

Anna
Anna
1 rok temu

Fajnie ale co z rondem od ul swierczewo do ul zawodzie

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Dziwna cisza zapanowala nad realizacją ścieźki rowerowo-pieszej od granic miasta /koniec ul.Źwirki Wigury/.do cmentarza komunalnego /strefa gospodarcza/.Duźa liczba biegających,jeźdźących rowerami.Niebezpieczne skrzyźowanie dróg.

fifi
fifi
1 rok temu

Gdyby przebudowa doszła do skutku w burmistrz mógłby się pochwalić realizacją chociaż jednego ważnego dla mieszkańców projektu. Bo póki co to jedynie spełnia się jako imprezowy wodzirej.

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
odpowiada  fifi

Czy ja wiem, czy tylko jako wodzirej ? Boisko na os. Wojskowym, to ciesząca mieszkańców inwestycja, zrealizowana pomimo sprzeciwu kilku radnych. Tężnia solankowa będzie postawiona wiosną, to miła atrakcja dla mieszkańców, też pomimo trudności, ale trudności zostały pokonane. MDK żyje jakby inaczej, intensywniej, ciekawiej i przede wszystkim jest objazdowe kino. Mieszkańcy i to głównie młodzież, mogła tylko marzyć, aby można było coś w Przasnyszu obejrzeć, coś z prawdziwych nowości. A dziś ? Jumanji, Boże Ciało, Proceder, Joker to już u nas było. A przyszły rok filmowo, będzie bardzo ciekawy, trzymam kciuki aby u nas pojawiły się też te największe blockbustery.… Czytaj więcej »

roki
roki
1 rok temu
odpowiada  Grzegorz

O chyba burmistrz odpowiedzial. Boisko ok, ale ucieszy tak na prawde wąską grupę mieszkańców. Tężnia solankowa, szumnie zapowiadana, ale o ile powstanie to ze sporym poślizgiem. MDK miał być remontowany, póki co cisza. A żyje jakby inaczej bo burmistrz błaznuje, zamiast zarządzać miastem. Kino objazdowe, świetnie, ale co gdybym chciał po prostu zabrać dziewczynę do kina? Nie mogę, bo akurat kino objazdowe jest w innym mieście. I co ma burmistrz do dyscyplin sportowych w mieście, chyba jego zadania są inne?

Grzegorz
Grzegorz
1 rok temu
odpowiada  roki

Burmistrz nie odpisał. Durny sposób myślenia, że jedna odpowiedź, to odpowiedź burmistrza. Akurat boisko na os. Wojskowym ucieszyło bardzo wiele osób, ucieszy też bardzo dużo dzieciaków. Boisko na os. Wojskowym, nie ucieszyło kilku radnych…może jesteś jednym z nich ? ( Logika myślenia podoba, bo kto ma krytykować, jak ten co był przeciwny?). Os. Wojskowe w tym momencie, już wypiękniało, będzie fajny obiekt w parku, ludzie piszą, i proszą o dodatkowe inwestycje na tym terenie chociażby huśtawki. To chyba właśnie jaśnie wielmożny malkontent należy do mniejszości. MDK, miał być remontowany, owszem chyba od 2008 roku, co było obietnicą wyborczą ( mogę… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

A może ulica Twardowskiego się znajdzie w planach. A ulica Magnoliowa nie jest taka pilna i nie jest strategiczna dla miasta i mieszkańców

Inny punkt widzenia
Inny punkt widzenia
1 rok temu

W rynku panuje betonoza . Na Świerczewie mają być miejsca parkingowe ,, na całym ciągu we wszystkich możliwych miejscach,, . Może oprócz kilku bądź kilkunastu miejsc parkingowych trochę zieleni zgodnie z tym co dzieje się w innych miastach.

Pawcio
Pawcio
1 rok temu

Masz już trochę zieleni po modernizacji lidla. Kilka miejsc parkingowych ubyło kosztem paru krzaczków. Efekt? Ludzie parkują nieużytku obok parkingu bo parking jest pełny. Super myślenie.