Przasnysz. 20 nowych kamer monitoringu na Osiedlu Orlika.

Na Osiedlu Orlika w Przasnyszu pojawiły się nowe punkty monitoringu. Umiejscowienie 20 nowych kamer skonsultowano z Policją. To wspólna inwestycja miasta Przasnysz i Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Kamery na Orlika zostały zainstalowane dzięki staraniom radnego Sławomira Czaplickiego i współpracy z prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Waldemarem Wilkowskim. Teraz mieszkańcy będą czuli się bezpieczniej i będą spokojniejsi o siebie i swoje mienie. Przypomnijmy, że rozwój monitoringu był jednym z priorytetów nowego burmistrza i radnych.

Nowe kamery zostały już zainstalowane i na tym etapie objęły zasięgiem ulice: Bukową, Sosnową, Brzozową, Klonową, Lipową. Wcześniej monitoring obejmował cześć ulicy Orlika (okolice sklepu Mohito i BIT).  Na konieczność instalacji kamer także na ulicy Sportowej uwagę zwracała radna Edyta Olak. Te również zostały zainstalowane.

Dzięki monitoringowi znacząco poprawi się bezpieczeństwo i zmniejszy ilość nieprzyjemnych incydentów. Kamery zostały połączone z Centrum Monitorowania Miasta.

– Tak, jak wspominałem kilka tygodni temu, tak też się stało i na Osiedlu Orlika pojawiły się kamery monitoringu. Cieszę się, że współpraca w tym zakresie z panem burmistrzem Łukaszem Chrostowskim, radnymi, Urzędem Miasta i panem prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Waldemarem Wilkowskim i jego służbami jest bardzo dobra. Wszystkim nam na tym zależało. Trwały uzgodnienia i sprawy techniczne, a dziś kamery już czuwają nad bezpieczeństwem naszych mieszkańców. W sprawie monitoringu, jak i w innych sprawach kilkakrotnie spotykałem się w ostatnich miesiącach zarówno z panem burmistrzem, jak i panem prezesem. Uczestniczyłem w spotkaniu z Policją. Dla burmistrza i nas radnych  bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów. Pan prezes również poparł inicjatywę. Od razu było pełne zrozumienie potrzeb naszych mieszkańców. Udało nam się ustalić wspólne finansowanie monitoringu przez Urząd Miasta i  Spółdzielnię Mieszkaniową – co potwierdza dobrą współpracę i wspólne dbanie o sprawy Osiedla i bezpieczeństwo mieszkańców. Oby tak dalej. Dziękuję w imieniu mieszkańców panu burmistrzowi, panu prezesowi, radnym, urzędnikom, i pracownikom technicznym, którzy zrealizowali zadanie – powiedział radny Czaplicki.

guest
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ajax
Ajax
5 miesięcy temu

Brawo. Kolejna rzecz ogarnięta przez radnego. Aż się zastanawiam. My wcześniej mieliśmy jakiegoś radnego na orlika?

Kasia
Kasia
5 miesięcy temu
odpowiada  Ajax

Wieść niesie, że był ktoś wcześniej. Ale to tylko legenda chyba.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
5 miesięcy temu
odpowiada  Ajax

Radnego pewnie mieliscie. Szkoda tylko, że część mieszkańców osiedla to takie bydło, że trzeba instalować 20 kamer, żeby to towarzystwo okiełznać.

Maria
Maria
5 miesięcy temu

Brawo Panie Radny Czaplicki. Takiego człowieka nam trzeba było. Wszyscy nam zazdroszczą takiego radnego.

Basia
Basia
5 miesięcy temu
odpowiada  Maria

To znaczy kto zazdrości ??? śmiechu warte

Agata
Agata
5 miesięcy temu

Dziękujemy Panie Sławomirze. Wreszcie czuję, że nasze osiedle się liczy.

Ananasz
Ananasz
5 miesięcy temu

Ciekawe czy w nocy patrzą w te kamery ??? Pewnie śpią jak zabici 😂😂😂

Ajax
Ajax
5 miesięcy temu
odpowiada  Ananasz

burmiszcz paczy

Ananasz
Ananasz
5 miesięcy temu
odpowiada  Ajax

Paczy chyba w oczy Kobicie 😂😂😂

Ananasz
Ananasz
5 miesięcy temu

Żeby nie spali zamontować im czujke żeby odbijali co pół godz

Obywatelka
Obywatelka
5 miesięcy temu

Tylko pozazdrościć takiego radnego. Panie Sławku Jest Pan Aniołem z Orlika i wszyscy którzy w wyborach na Pana głosowali mogą z czystym sumieniem powiedzieć, że to nie był zmarnowany głos….takich ludzi potrzeba właśnie żeby było lepiej, normalnie…..

Przasnyszanka
Przasnyszanka
5 miesięcy temu
odpowiada  Obywatelka

Stanisławem Aniołem 🙂

Przasnyszanin
Przasnyszanin
5 miesięcy temu
odpowiada  Obywatelka

Kto takie głupoty wypisuje ???

Klaudia
Klaudia
5 miesięcy temu

Dziękuję Panie Czaplicki!!! Moje poczucie bezpieczeństwa bardzo wzrosło.

prawda boli
prawda boli
5 miesięcy temu

TAK PATRZĄ W TE KAMERY ŻE JAK NA ORLIKA TŁUKĄ BUTELKI PIJANE TOWARZYSTWO TO NIC Z TYM NIE ROBIĄ. I GDZIE TU JEST MONITOROWANIE MIASTA. SIEDZĄ DZIADKI KTÓRZY ZA PEWNE SMACZNĄ DRZEMKĘ ROBIĄ

Agaa
Agaa
5 miesięcy temu

Mam kilka pytań:
– na czym polegała współpraca burmistrza z radnym i prezesem spółdzielni?
– za czyje pieniądze zakupiono i zamontowano monitoring?
– czy przypadkiem nie jest tak, że ludzie sami za to zapłacili z wlasnych pieniedzy, które płacą spółdzielni, a radny tylko podsunął pomysł, jak wykorzystać nasze własne pieniądze,a teraz się na tym lansuje?
Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Agata
Agata
5 miesięcy temu
odpowiada  Agaa

Spółdzielnia wypracowujac zysk lub nadwyżkę może go przeznaczyć na różne cele. Chwała burmistrzowi i radnemu, że potrafią zadbać, żeby trafiał na dobre cele. Inaczej ni ławki, ni kosza, ni placu zabaw by nie zrobili, chodnika i nic innego. A że pieniądze trafiają na Orlika to bardzo dobrze.

Janka
Janka
5 miesięcy temu
odpowiada  Agaa

Wszystko na tym terenie Orlika jest robione na obszarze spółdzielni za pieniądze spółdzielni ale to nie wiąże się z wyższymi opłatami. A że radny z burmistrzem potrafili dołożyć miejskie pieniądze, to my mieszkańcy Orlika zaoszczędziliśmy. A za monitoring dziękujemy. Jest potrzebny.

Pilot
Pilot
5 miesięcy temu
odpowiada  Janka

Drugiej takiej wspaniałej spółdzielni to nie ma .dba o wszystko👍👍👍

Stanisław
Stanisław
5 miesięcy temu
odpowiada  Agaa

Przez lata nic nie było robione i też płaciliśmy . Teraz płacimy jak każdy podatki, czynsze, ale jest robione. To już kreatywność i operatywnosc burmistrza, wójta czy radnego czy potrafią te pieniądze odzyskać na swój teren. A tu spółdzielnia tylko zaoszczędzila i mamy co chcemy.

Anna
Anna
5 miesięcy temu

Tak przy okazji tego tematu, kiedy odpowiednie urzędy ,formacje zajmą się tematem rond w Przasnyszu. Bardzo niebezpieczne i zakłócające wypoczynek nocny jest wykorzystywanie rond w godzinach nocnych przez amatorów szybkiej jazdy i kręcenia kółeczek samochodami specjalnie podrasowanymi w celu uzyskania bardzo silnych efektów dźwiękowych. Zjawisko to jest notoryczne . Szczególne natężenie jest w piątki i soboty.

Agata
Agata
5 miesięcy temu
odpowiada  Anna

A czemu nie dzwonicie na policję za zakłócanie ciszy nocnej? Od tego oni są.

Anna
Anna
5 miesięcy temu
odpowiada  Agata

Informacje do policji były przekazywane. Brak skutecznej reakcji.