Proboszcz przasnyskiej Fary odniósł się do protestu i podziękował parafianom za wsparcie.

Proboszcz Rzymskokatolickiej parafii św. Wojciecha w Przasnyszu ks. Andrzej Maciejewski odniósł się do wtorkowego protestu oraz podziękował parafianom za wsparcie i obronę Kościoła.

 

Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy w postawie odpowiedzialności przyszli we wtorek o godz. 19.00 przed Farę. Przywiodła Was obawa, że w mieście św. Stanisława powtórzą się znane z innych miast dewastacje i dojdzie do profanacji naszej prastarej przasnyskiej Fary przez wulgarny tłum. Przyszliście, aby modlić się modlitwą różańcową i wzywać wsparcie Królowej Różańca. Przyszliście ze wszystkich parafii Przasnysza, aby mężnie bronić tego świętego miejsca i pokazać Waszą troskę o Kościół. Bóg Wam zapłać!

Zachęcam Was i wszystkich parafian, którzy kochacie Jezusowy Kościół, abyście trwali dalej na modlitwie do Boga:

– za wszystkich obrońców życia pamiętając nauczanie św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”. Obyśmy umieli wszyscy dostrzec „Prawa Dziecka”, nie tylko swoje.

– „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”( papież Franciszek do Polaków). Spotkałem w Przasnyszu tylu wspaniałych Rodziców i Dziadków, którzy z wielką miłością troszczą się o swoje chore dzieci. Spotkałem tylu wspaniałych nauczycieli i Stowarzyszenia, które zabiegają o rozwój i kształcenie chorych dzieci i młodzieży. Należy się im, i ich chorym dzieciom, najwyższy szacunek i wsparcie.

– o opamiętanie dla wszystkich, którzy deprawują innych, dokonują profanacji miejsc świętych, przerywają liturgię świętą i się jeszcze tym szczycą.

– módlmy się także za młodzież i wszystkich naszych młodych parafian, aby odkryli w życiu wzniosłe ideały, odrzucili wulgarny język i wulgarne zachowania mając przed oczyma postać św. Stanisława – Patrona młodzieży. Módlmy się za ich Rodziców i Dziadków.

Niech Pan Jezus, za wstawiennictwem Królowej Polski i Królowej Różańca Świętego, św. Stanisława Kostki- Patrona Miasta i św. Wojciecha, uwolni nas od wszelkiego zamętu, da nam pokój społeczny i uwolni nas od pandemii.

Ks. Proboszcz


 

guest
42 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danuta
Danuta
26 dni temu

Niech Was obłudni księża piekło pochłonie….

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Danuta
26 dni temu

Ale w tobie dużo jadu wstyd

Ag....
Ag....
odpowiada  Danuta
26 dni temu

Pamiętaj karma wraca

Stanislaw
Stanislaw
odpowiada  Danuta
26 dni temu

Jestem pewny, że gdyby były czasy wojenne, to te grupy byłyby szmalcownikami a kobiety wiadomo – golono wtedy głowy. Jeszcze żyją osoby katowane przez NKWD i SB. Czy mieszkańcy Ciechanowa nie pamiętają? Okropne realia ludzkiej świadomości. Dla mnie nie do zrozumienia było ukrzyżowanie Chrystusa. Teraz już aż nadto wyraźnie widzę, że obecnie właśnie widzimy działania wyprzedzające i idące właśnie w tym kierunku.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Stanislaw
26 dni temu

Jeśli mam być szczery, to niewiele z Twojego posta załapałem…

Jagoda
Jagoda
odpowiada  Stanislaw
19 dni temu

Stanisław czytaj ze zrozumieniem.

przasnyszanka
przasnyszanka
odpowiada  Danuta
19 dni temu

Ludzie Boga nie macie w sercu…chyba jeszcze Was w życiu nic złego nie spotkało.Znalam takich jak Wy .W obliczu cierpienia i śmierci wyciągali rękę do Księdza i prosili o pojednanie i wybaczenie. Nie tacy Wielcy uderzyli w pokorę. Zastanów się człowieku nad losem swym szczególnie teraz wobec choroby jaka nas doświadcza

Darek
Darek
26 dni temu

Byłem tam, nikt nie atakował zebranych pod kościołem. Byli tam za to kibole bardzo chętni do bójki. Natomiast w oczach ludzi z różańcami obecny był obłęd. Jestem katolikiem, ale to było chore. Kościół ma łączyć, nie dzielić.

21:37
21:37
odpowiada  Darek
26 dni temu

potwierdzam, szczególnie jedna pani wymachiwała w protestujących krzyżem, jakby co najmniej wampira chciała odpędzić XD, to nie będzie zaskoczeniem jeśli napiszę, że do bójek i dewastacji nie doszło, nie z powodu czarów ludzi pod kościołem tylko po prostu protestujący tego nie chcieli.

Miro
Miro
odpowiada  Darek
26 dni temu

Jak jesteś katolikiem,to coś tam robił?

sfgeshbfsef
sfgeshbfsef
odpowiada  Miro
26 dni temu

Bronił tego, co uważał za słuszne. Bycie katolikiem, to nie jest chodzenie do kościoła co niedzielę. To nie jest wyścig „kto da więcej na tacę”, żeby ksiądz mógł sobie jeździć mercedesem. To jest to, co ma się w sercu. Coś, czego dzisiejszy księża nie mają nawet krzty.

Miro
Miro
odpowiada  sfgeshbfsef
26 dni temu

A słusznym uważasz zabijanie własnego dziecka w łonie matki,bo nie takiego chorego chciał?.Hitler z grobu bije wam brawa.

Gosia
Gosia
odpowiada  sfgeshbfsef
26 dni temu

Nie mów o wszystkich, bo uogólnianie jest z reguły błędne. Jak w każdym stanie są tacy i tacy… A to co piszesz, obraża oddanych Bogu ksiezy

Jadzia
Jadzia
odpowiada  sfgeshbfsef
1 dzień temu

Oni nie urodzili się księżmi tylko wykonują swoją pracę jak każdy tylko dużo lepiej płatną i nie opodatkowaną to jest ich zawód biorą to co ludzie dają na tacę więc stać ich na mercedesa A tak w ogóle kościół to nie ksiądz ale kościół to My Wierzę w Boga A nie w księży to są tacy sami grzesznic jak każdy z Nas

kasia
kasia
26 dni temu

Jak zobaczyłam na proteście nauczycielki pod wulgarnymi hasłami i bluzgi dzieciaków maszerujących obok nich, pokazujących fucka w kierunku kościoła to ręce mi opadły. Te Panie powinny natychmiast zmienić prace

Gabrysia
Gabrysia
odpowiada  kasia
26 dni temu

I wypisać z Kościoła Katolickiego. Mam nadzieję, że kościół będzie pamiętał o uczestnikach marszu gdy ci naglę przyjdą po zaświadczenie potrzebne do udzielenia sakramenty.

Grazyna
Grazyna
odpowiada  Gabrysia
26 dni temu

Mam nadzieję że Los uratuje ciebie lub całą rodzinę i urodzą wam się tylko zdrowe dzieci bo gdy będzie inaczej to szybko zmienisz zdanie na ten temat a państwo i oczywiście kościół ci pomoże w opiece nad takim dzieckiem przekonasz się wtedy dlaczego oni czyli rodzice protestują

Ktos
Ktos
odpowiada  Gabrysia
26 dni temu

Kościół na pewno będzie pamiętać o uczestnikach marszu , szczególnie podczas kolędy lub innych zbiorów xd

Jagoda
Jagoda
odpowiada  Gabrysia
19 dni temu

Gabrysiu za pieniądze ksiąc gotów kotu udzielić chrztu

Iza
Iza
26 dni temu

To wszystko było ukartowane przez kościół i fanatyków PiSu. Nigdy o tej porze w kościele nie odprawia się różańca. Ciekawe ile Pani Mazurek zapłaciła proboszczowi za to aby akurat o porze strajku odbył się różaniec 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

jarosław k.
jarosław k.
odpowiada  Iza
26 dni temu

tak to była prowokacja. Druga sprawa od kiedy różaniec jest odmawiany przed a nie w kościele.
Z tego co słyszałem to znicze z pod starostwa zostały zabrane pod kościół czyli ksiądz powinien być zadowolony

Miro
Miro
odpowiada  jarosław k.
26 dni temu

Znicze to się nosi na cmentarz a nie pod starostwo.Chyba że to jakaś nowa moda lewaków

www
www
odpowiada  jarosław k.
26 dni temu

Największą prowokacją jest to że Cię z psychiatryka wypuścili gminny idioto.

Piotr
Piotr
odpowiada  jarosław k.
26 dni temu

Ludzie ufający Bogu, nie Szatanowi, jak Wy, mają prawo się modlić w porozumieniu z proboszczem o dowolnej porze dnia i nocy. Zwłaszcza w październiku, miesiącu Różańca Świętego.

Janka
Janka
odpowiada  Iza
26 dni temu

Jakie oburzenie.Co nie dali wam pobazgrać na murach kościoła?
CHWAŁA PANU

Iza
Iza
odpowiada  Janka
26 dni temu

Idź do tego Pana i lez plackiem w tych swoich modłach, może Cię wysłucha 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 zaburzona idiotko

Janka
Janka
odpowiada  Iza
26 dni temu

My Katole musimy robić swoje! Pamiętamy że jeśli Pan daje krzyż to daje też i siłę aby go nieść…

Janka
Janka
odpowiada  Iza
26 dni temu

Zawsze byłem zdania że w zakładach psychiatrycznych nie powinno być internetu.

Piotr
Piotr
odpowiada  Iza
26 dni temu

To jak nazwać barbarię ustawioną naprzeciwko uczestników nabożeństwa i wrzeszczącą jak opętani przed świątynią, w której chrzczony był patron polskiej młodzieży? To nie prowokacja? Nie prowokacją było podjeżdżanie pod kościół samochodami i wrzaski w stronę zgromadzonych na nabożeństwie różańcowym? Czy zagłuszanie klaksonami samochodów modlitw i pieśni nie można nazwać prowokacją? To tylko wy, zdeprawowani smarkacze macie prawo do zgromadzeń? Czego chcesz od pani Mazurek? Zwróciła ci kiedyś uwagę, powiedziała ci coś do słuchu, że się na niej wyżywasz na forum? Pod kościołem modlili się razem obecny starosta i były wicestarosta, były wiceburmistrz i aktualni prezesi stowarzyszeń, medycy, którzy was leczą… Czytaj więcej »

Iza
Iza
odpowiada  Piotr
26 dni temu

Mazurkowa to zaburzona fanatyczka PiSu,znam ją aż za dobrze. Do dupy z niej lekarka…. Prędzej uśmierci niż pomoże….A ty widzę niczym się od niej nie różnisz…. Tylko jadem i nienawiścią potraficie docierać do ludzi….wam by się przydał psychiatryk,takim fanatykom religijnym. Rzygać się chcę na was 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

Piotr
Piotr
odpowiada  Iza
25 dni temu

To rzygaj, a potem wymagaj opieki medycznej, m. in. tych, których obrażałaś od kościołem.

Iza
Iza
odpowiada  Piotr
25 dni temu

Nie potrzebuję żadnej opieki medycznej w przeciwieństwie do ciebie. Nikt nikogo nie obraził przed kościołem. Mogli nie stać przed tylko modlić się w środku. Ale przecież wszystko sobię ustawili z proboszczem, różaniec na życzenie. Żenujący są ci ludzie. To oni powinni się wstydzić swojego zachowania. Teraz odwracają kota ogonem, tak najlepiej….fanatycy religijni 🤮

Piotr
Piotr
odpowiada  Iza
25 dni temu

Jeżeli uważasz, że wyzwiska i dzikie wrzaski, rzucane w stronę modlących się, nasuwające skojarzenia z obrazami zbiorowego opętania, nie są obrażaniem ludzi i łamaniem wszelkich reguł społecznego współżycia, to właśnie tobie należy się pilna opieka medyczna. Na oddziale psychiatrycznym. Na szczęście mamy taki w Przasnyszu.

Ag....
Ag....
26 dni temu

„Każdy kto zabija bliźniego kiedyś będzie musiał się z tego rozliczyć”
Nie zagłuszycie sumienia dotarciem mordy „moja macica”.

Waldemar
Waldemar
26 dni temu

Sądzę , że protesty kobiet nie są spowodowane rządzą zabijania własnych dzieci ale raczej strachem przed znalezieniem się w sytuacji z którą nie każdy może sobie poradzić. Kobieta która urodzi chore dziecko najczęściej dotknięta jest; utratą pracy,przez co traci własne dochody i zostaje na łasce i nie łasce męża.Oczywiście o ile wcześniej nie zostanie porzucona. Sytuacja zmusza ją do żebrania o środki na utrzymanie siebie i dziecka w instytucjach państwowych i fundacjach. Pomoc rodziców tez nie jest wieczna. Przecież się starzeją i sami wtedy potrzebują pomocy. Kobieta natomiast musi opiekować się dzieckiem a później już dorosłym człowiekiem całe swoje życie.… Czytaj więcej »

Janka
Janka
odpowiada  Waldemar
26 dni temu

Pewnie masz na myśli Natalię Przybysz i wiele innych jej podobnych?.Nie bądź hipokrytą’

and&end
and&end
26 dni temu

Niech się teraz odniesie, do tego niszczejącego pomnika św. Rocha, kolejny już raz nie zostanie wyremontowany z budżetu obywatelskiego. A jak widać pomnik stoi za bramą kościoła bardzo blisko, jednak bardzo daleko. Może i nie jest własnością kościoła, ale święty już własnością kościoła jest. Może niech kościół wyremontuje.

cezdlu_37
cezdlu_37
26 dni temu

Ale tak konkretnie kto na tę Farę nacierał, z jakich kierunków, kto bronił, jakich rejonów, ilu rannych, zabitych…czy może po prostu babki przeszły koło kościoła i poszły dalej, a w kościele „obrońcy” różaniec odmawiali…

Piotr
Piotr
odpowiada  cezdlu_37
26 dni temu

Stały hordy przez ponad godzinę naprzeciwko modlących się ludzi i wrzeszczeli „wyp…ć”! Przejeżdżali samochodami przed kościołem i wydzierali się jak obłąkani. Zagłuszali klaksonami słowa modlitw i dźwięki pieśni, wreszcie oblepiali ogrodzenie plebanii wulgarnymi plakatami, nawołującymi do wojny. Wystarczy?

Bogdan
Bogdan
odpowiada  Piotr
26 dni temu

Dziękuję Panie Piotrze.Niech Pan Bóg Panu Blogoslawi.

Ewa
Ewa
24 dni temu

Dlaczego ludzie nie potraficie rozmawiać spokojnie???
Bez żadnych wyzwisk, jeden drugiego, w łyżce wody by utopił.
To to jest straszne a nie pandemia.
Jesteśmy znudzeni całą sytuacją na świecie, zwłaszcza w Polsce…ale to nie to nie znaczy, że musimy sie wszyscy nienawidzieć…

Ait
Ait
6 dni temu

A mały kurdupel się śmieje bo podpalił poraz kolejny Polskę.