Premier ogłosi decyzję w sprawie funkcjonowania szkół. Wróci zdalne nauczanie?

W ostatnich dniach padają rekordy zakażeń, a rząd zapowiada zdecydowaną walkę z epidemią. Przy okazji czwartkowej konferencji prasowej premiera dowiedzieliśmy się nie tylko o wprowadzeniu obowiązku noszenia maseczek w całej Polsce, ale padła również zapowiedź wprowadzenia ograniczeń w funkcjonowaniu szkół. Decyzja ma zostać ogłoszona już najbliższą sobotę.

 

„W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Usłyszeliśmy również, że na razie zdecydowana większość placówek działa w normalnym trybie, ale ze względu na wzrost zakażeń, rząd nie wyklucza wprowadzenia ograniczeń. Decyzję w tej sprawie mamy poznać już najbliższą sobotę.

Choć premier zauważył, że „dzisiaj ponad 98 procent szkół funkcjonuje we w miarę normalny sposób”, dostrzega również problemy z nieobecnością uczniów na zajęciach.

„Dostrzegam rosnącą absencję uczniów, bo te statystki również dostajemy. To oznacza, że być może trzeba będzie znowu dokonać pewnego ograniczenia, ale o tym zakomunikujemy w stosowny czasie. Przestawimy nasz stan wiedzy i nasze decyzje dotyczące tego aspektu sprawy, czyli szkolnictwa, w sobotę” – zapowiedział premier.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 miesięcy temu

Notoryczny kłamca przemówił ??? Super. Czekamy zatem na dzień jutrzejszy. Zobaczymy, co ten łgarz z siebie wydusi.