Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2018/2019.

Po przerwie świąteczno-noworocznej do rywalizacji sportowej w ramach zawodów międzyszkolnych przystąpiły w roku 2019 szkoły podstawowe. 19 i 20 stycznia bieżącego roku w halach SP 3, SP 1 i Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu rozegrane zostały rozgrywki grupowe i finały Halowej Piłki Nożnej dziewcząt i chłopców. Nie zabrakło emocji, wzruszeń, spektakularnych zagrań i rozczarowań, które stały się udziałem uczestników zawodów i licznie zgromadzonej publiczności.

Po zaciętych spotkaniach do fazy pucharowej w kategorii dziewcząt awansowały zespoły z Krzynowłogi Małej, Leszna, PG z Jednorożca i Szkoły Podstawowej nr 3 z Przasnysza. W finale dziewczęta z Krzynowłogi pokonały rówieśniczki z Leszna 1:0. Na trzeci stopniu podium stanęły dziewczęta z PG Jednorożec pokonując gospodynie 1:0 W kategorii chłopców bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Przasnysz, którzy w finale pokonali rówieśników z Chorzel 4:0. Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom SP Czernice Borowe, którzy po bardzo wyrównany meczu pokonali SP z Duczymina.

W dwudniowych zawodach w ramach PIMS uczestniczyło 189 uczniów i uczennic reprezentujących 20 zespołów wyłonionych z eliminacji gminnych. Zwycięzcy reprezentować będą powiat przasnyski na zawodach rejonowych w Ostrołęce.

Klasyfikacja generalna – dziewczęta.

 1. SP Krzynowłoga Mała
 2. SP Leszno
 3. PG Jednorożec
 4. SP nr 3 Przasnysz
 5. SP nr 2 Przasnysz
 6. SP Czernice Borowe
 7. SP Duczymin
 8. SP Jednorożec
 9. SP nr 2 Chorzele
 10. SP nowa Krępa

Klasyfikacja generalna –chłopcy.

 1. SP nr 3 Przasnysz
 2. SP nr 2 Chorzele
 3. SP Czernice Borowe
 4. SP Duczymin
 5. SP Nowa Krępa
 6. PG Jednorożec
 7. SP Krzynowłoga Mała
 8. SP Leszno
 9. SP nr 2 Przasnysz
 10. SP Krasne

 

Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments