Powiat Przasnyski uhonorowany po raz 12. statuetką im. Króla Kazimierza Wielkiego.

Podwójne mistrzostwo Polski w najważniejszych kategoriach samorządowych, inwestycje i środki unijne, zdobyło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu. Kompletne wyniki rankingu dla wszystkich samorządów przedstawione zostały na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach 2 października 2018 r.

Podwójne I miejsce w Polsce dla Starostwa

Dyplom za zajęcie I miejsca w Polsce w inwestycjach samorządowych per capita oraz dyplom za I miejsce w Polsce w wykorzystaniu środków unijnych odebrali Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski i Marek Walędziak, przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego.

12 statuetka Króla Kazimierza Wielkiego

Powiat Przasnyski został uhonorowany po raz 12 najbardziej prestiżową statuetką im. Króla Kazimierza Wielkiego, króla, o którym historia pisze: „Zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną”.

Absolutnie wyjątkowe osiągnięcia władz powiatu

Uczestnicy Forum gratulowali naszym włodarzom wyjątkowego sukcesu. Tak długie liderowanie rankingom ogólnopolskim w inwestycjach i wykorzystaniu środków zagranicznych, jest czymś absolutnie wyjątkowym.

Ogromne inwestycje za wielkie pozyskane przez Starostwo pieniądze dają podstawę do utrzymania I miejsca w przyszłej kadencji

Ogromne inwestycje, jakie Powiat Przasnyski rozpoczął w 2018 r. m.in. w szpitalu powiatowym (25 mln zł), na drogach powiatowych i wojewódzkich (140 mln zł), lodowisko (16 mln zł), Edukacyjny Inkubator Przedsiębiorczości (16 mln zł), Centrum Aktywizacji Biznesu (10 mln zł), strefy gospodarcze (12 mln zł), retencja wód (57 mln zł), obiekty oświatowe (9 mln zł) i inne, dają podstawę do utrzymania przez Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, I miejsca w Polsce, w nadchodzącej VI kadencji samorządu powiatowego.

Starostwo, mimo największych inwestycji ma dodatni bilans finansowy

Nadzieja jest tym bardziej uzasadniona, że Starostwo, pomimo największych inwestycji powiatowych, po 20 latach prosperity, nadal posiada dodatni bilans finansowy.

Sławomir Czaplicki

Starostwo Powiatowe w Przasnyszu

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments