Potrąciła pieszego na pasach. Straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów.

W poniedziałek, 12 sierpnia, około godz. 14:20 w Makowie Mazowieckim doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. 25-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W poniedziałek około godz. 14:20  w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierująca pojazdem marki Nissan Almera nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego potrąciła pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Kierująca była trzeźwa. Pieszy trafił do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Kierująca straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to czy kierujemy pojazdem, rowerem czy też jesteśmy pieszym użytkownikiem dróg. Chwila naszej nieuwagi może mieć poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że to każdy z nas wyjeżdżając na drogę jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.


Źródło KPP Maków Maz.
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
1 rok temu

Pieszy też powinien zachować ostrożność przy wchodzeniu na jezdnie, również na pasach. Pierwszeństwo pierwszeństwem ale życie ma się tylko jedno.

Paweł
Paweł
odpowiada  Waldemar
1 rok temu

Kierowca powinien uważać przed pasami. Powinno być kategoryczne zatrzymywanie przed pasami

Marek
Marek
odpowiada  Paweł
1 rok temu

W normalnych krajach pieszy na przejściu ma bezwzględne pierwszeństwo. No ale w cebulandii panicz za kierownicą bmw nie będzie przecież puszczał jakiegoś golasa, co na piechotę chodzi.