Potrąciła pieszego na pasach. Straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów.

W poniedziałek, 12 sierpnia, około godz. 14:20 w Makowie Mazowieckim doszło do potrącenia pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. 25-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W poniedziałek około godz. 14:20  w Makowie Mazowieckim na ul. Moniuszki doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. W toku wykonywanych czynności ustalono, że kierująca pojazdem marki Nissan Almera nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego potrąciła pieszego przechodzącego przez przejście dla pieszych. Kierująca była trzeźwa. Pieszy trafił do szpitala, na szczęście obrażenia jakich doznał nie zagrażają jego życiu i zdrowiu.

Kierująca straciła prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Po raz kolejny apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze, bez względu na to czy kierujemy pojazdem, rowerem czy też jesteśmy pieszym użytkownikiem dróg. Chwila naszej nieuwagi może mieć poważne konsekwencje zarówno prawne, jak i finansowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Pamiętajmy, że to każdy z nas wyjeżdżając na drogę jest odpowiedzialny za siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego i to od jego decyzji zależy życie i zdrowie innych.


Źródło KPP Maków Maz.

3
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
2 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
3 Comment authors
MarekPawełWaldemar Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Waldemar
Gość
Waldemar

Pieszy też powinien zachować ostrożność przy wchodzeniu na jezdnie, również na pasach. Pierwszeństwo pierwszeństwem ale życie ma się tylko jedno.

Paweł
Gość
Paweł

Kierowca powinien uważać przed pasami. Powinno być kategoryczne zatrzymywanie przed pasami

Marek
Gość
Marek

W normalnych krajach pieszy na przejściu ma bezwzględne pierwszeństwo. No ale w cebulandii panicz za kierownicą bmw nie będzie przecież puszczał jakiegoś golasa, co na piechotę chodzi.