Policjanci z Przasnysza zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich

Policjanci z Przasnysza zatrzymali 42 letniego mężczyznę, który na swojej posesji w Przasnyszu  hodował  konopie indyjskie. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Za nielegalną uprawę konopi Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.  

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu  , zatrzymali 42 letniego przasnyszanina, podejrzanego o nielegalną uprawę konopi indyjskiej. Policjanci ustalili, że mężczyzna   na swojej posesji, za budynkami gospodarczymi  uprawiał konopie indyjskie. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych   mundurowi  na polu za budynkiem gospodarczym  znaleźli 42 krzewy o wysokości ok. 130 cm , oraz 1,8 kilograma wysuszonego kwiatostanu.  Wartość zabezpieczonych krzewów oraz porcji jakie mogłyby  z nich powstać to około 75,300 zł.

Za nielegalną uprawę konopi Ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. W sytuacji, gdy prokurator dopatrzy się, że z hodowli można uzyskać znaczną ilość narkotyków, mężczyźnie może grozić   do 8 lat pozbawienia wolności.


 E.Ś.

KPP Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments