Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Duczyminie.

W piątek, 31 maja, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ojca Honoriusza Kowalczyka w Duczyminie odbył się uroczysty Piknik Rodzinny.

Piknik rozpoczął się punktualnie o godzinie 8:00.  Dyrektor Izabela Strzelecka w imieniu swoim, pracowników szkoły, Rady Rodziców oraz radnego Mateusza Piórkowskiego złożyła wszystkim uczniom najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Następnie odbyła się część artystyczna, na którą przybyli rodzice. Wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego, w którym uczniowie dziękowali swoim mamom i tatusiom za miłość, troskę i poświęcenie. Do wypowiedzianych słów uczniowie dołączyli własnoręcznie zrobione upominki: kolorowe laurki z życzeniami i kwiaty.

Nie zabrakło chwil spędzonych na wspólnej zabawie. Zarówno społeczność szkolną, jak i wszystkich przybyłych gości do różnych form aktywności zachęcała grupa animatorów z Przasnysza. Przyszło się zmierzyć w wyścigu na stonodze, w biegu w magicznych spodniach, przeciągano linę oraz układano budowle z drewnianych klocków. Puszczano bańki mydlane, malowano twarze, ale największą atrakcją były dmuchane zjeżdżalnie oraz kącik zabaw dla najmłodszych dzieciaków.

Był też czas na słodki poczęstunek w rodzinnym gronie oraz wspólne pieczenie kiełbasek na ognisku. Nie zabrakło także waty cukrowej i popcornu.

To był niezapomniany dzień. Dzień, w którym uczniowie spędzili, w gronie swoich najbliższych, cudowne chwile pełne zabawy i śmiechu. Dzień, w którym rodzice oderwali się od swoich obowiązków, by podjąć to największe wyzwanie, jakim jest czas poświęcony dla swego dziecka.

W tym wspaniałym dniu uczczono Dzień Dziecka, Dzień Matki i Dzień Ojca. Uroczystość nie odbyłaby się gdyby nie radny Mateusz Piórkowski, który ufundował moc atrakcji dla uczniów i wszystkich przybyłych gości.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments