Patriotyczna Niedziela w Parafii Czernice Borowe

Niedziela 10 listopada 2013r. w Parafii Czernice Borowe miała bardzo nastrojowy charakter, który nawiązywał do Narodowego Święta Niepodległości, a tym samym do 95. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę po 123 latach niewoli i zaborów.

Po Mszy świętej o godzinie 10:00 i 12:00 grupa artystów z Sońska pod kierownictwem p. Tadeusza Stępniewskiego zaprezentowała pełen wzruszeń i wspomnień koncert pieśni religijnych i patriotycznych, który nawiązywał do historii dawnej i tej całkiem niedawnej. W czasie koncertu wykonano m.in. takie pieśni jak: Marsz marsz Polonia, Jeszcze jeden mazur dzisiaj, Białe róże, Piechota, Warszawskie dzieci, Czerwone Maki na Monte Cassino, Ojczyzno ma. W czasie koncertu nie mogło zabraknąć pieśni Marsz Pierwszej Brygady poświęconej żołnierzom Marszałka Józefa Piłsudskiego, a także wspólnie zaśpiewano podniosłą pieśń Nie rzucim Chryste. Koncert zakończyła ulubiona pieśń Błogosławionego Jana Pawła II pt. Barka. Poszczególne utwory o tematyce patriotyczno – religijnej wytworzyły wśród licznie obecnych wiernych szczególny nastrój poczucia jedności bycia Kościołem Chrystusowym i tożsamości narodowej bowiem ta niedziela była również piątym Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

W tym roku modlitwą i ofiarą wspieramy chrześcijan w Nigerii. Msza święta o godzinie 12:00 również miała swój wymowny nastrój, ponieważ była sprawowana za zmarłych Kombatantów II Wojny Światowej z udziałem Kolegów i Koleżanek z Gminnego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej oraz zaproszonych Drogich Gości – przedstawicieli samorządu województwa, powiatu i gminy, współpracowników, przyjaciół i dobroczyńców parafii. Koncert został sfinansowany ze środków Fundacji „Scalam – Prostujemy Drogi Życia” z siedzibą w Przasnyszu za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Pięknym dopełnieniem tej wyjątkowej niedzieli był również koncert pieśni patriotycznych zaprezentowanych po Mszy świętej o godzinie 15:00 przez grupę śpiewających Seniorów o nazwie „Nadzieja w nas” przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu p. Franciszka Czajki.

foto:  Katarzyna Bugaj


guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Chmielewski
6 lat temu

ta gmina pamięta o wszystkim.

Janek z Chijnowa
Janek z Chijnowa
6 lat temu

Tylko nie o mieszkańcach!