OSP Bogate najlepsza w Pułtusku!

Po wielu latach przerwy w Pułtusku zorganizowano Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych. W pierwszym takim konkursie, który odbył się 13 czerwca, wystartowały zespoły z wielu miejscowości z centralnego i północnego Mazowsza. Po całodniowym przesłuchaniu konkursowym okazało się, że najlepiej ocenieni zostali reprezentanci naszej gminy z OSP w Bogatem!

Do konkursu stanęły zespoły z Pułtuska, Przasnysza, Wyszkowa, Bogatego, Sochocina i Ciechanowa. Najpierw ulicami miasta odbyła się efektowna parada. Orkiestry przeszły ulicą Świętojańską, by pod miejskim Ratuszem Burmistrz Pułtuska Krzysztof Nuszkiewicz oficjalnie otworzył festiwal.

Zmagania muzyków z młodzieżowych orkiestr dętych w Amfiteatrze Domu Polonii trwały niemal cały dzień. Dopiero wczesnym wieczorem komisja konkursowa zdecydowała, który z zespołów zasłużył na pierwszą nagrodę. I tu na OSP Bogate czekała wielka niespodzianka – jury przyznało naszym młodym muzykom nagrodę Grand Prix. Zespół z Bogatego otrzymał także nagrodę specjalną ufundowaną przez podsekretarza stanu w ministerstwie rolnictwa Tadeusza Nalewajka.

W nagrodę kapelmistrz orkiestry z Bogatego otrzymał symboliczny czek na 1 000 złotych, a także nagrodę ufundowaną przez rodowitego pułtuszczanina Tadeusza Nalewajka.

Wyniki Festiwalu Orkiestr Dętych 2015:

  • Grand Prix – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bogte
  • I miejsce – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków
  • II miejsce – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Ciechanów
  • III miejsce – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Przasnysz
  • Nagroda ZAiKS – Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Pułtusk
  • Nagroda Specjalna Wiceministra Rolnictwa Tadeusza Nalewajka – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Bogate

Poniżej fotorelacja z festiwalu w Pułtusku, pochodząca ze strony internetowej www.pultusk.pl.


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...