Obowiązek noszenia maseczek w szkołach?

Choć pierwszy dzwonek zabrzmi już za niespełna tydzień, podczas dzisiejszej konferencji prasowej dowiedzieliśmy się, że Ministerstwo Edukacji właśnie rozważa wprowadzenie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeniach wspólnych szkół. Decyzja w tej sprawie zapadnie w czwartek (27 sierpnia) lub w piątek (28 sierpnia) – przekazał minister edukacji Dariusz Piontkowski.

 

Piontkowski poinformował na środowej (26 sierpnia) konferencji prasowej, że resort edukacji rozważa wprowadzenie obowiązku zakrywania nosa i ust w przestrzeniach wspólnych szkół. „Przynajmniej w tych największych szkołach wydaje się, że ma to uzasadnienie (…). W mniejszych szkołach wydaje się, że zagrożenie jest dużo mniejsze i tam być może takiego obowiązku nie będzie” – podkreślił minister cytowany przez Portal Samorządowy.

Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek (27 sierpnia) lub w piątek (28 sierpnia).

Jak przyznał Piontkowski „czasami mogły być problemy” z kontaktem z sanepidem, dlatego dyrektorzy szkół otrzymają dodatkowe numery telefonu – tzw. czerwone telefony – dzięki którym będą mogli szybko skontaktować się z powiatową stacją sanitarną.

„Jeżeli będzie więc informacja o zakażeniu dziecka, to rozumiemy, że inspektor sanitarny będzie błyskawicznie podejmował decyzję tak, aby uchronić pozostałe dzieci i pracowników szkoły” – dodał minister.

 

M. Jabłońska


 

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mama
Mama
6 miesięcy temu

Niech sami po zakładają maseczki ani dzieciom będą kazać siedzieć w masaczkach od 4 godzin do 8 godzin w ławce