Nowi policjanci w garnizonie

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” – między innymi te słowa roty ślubowania wypowiedziało dziś 20 nowo przyjętych funkcjonariuszy. W tej grupie są 4 kobiety. Ślubowanie przyjął  Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski. Wśród zaproszonych gości były m.in. rodziny nowych funkcjonariuszy.

31 stycznia w sali konferencyjnej Komedy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy Policji. Ślubowanie przyjął Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji insp. Cezary Popławski. W swoim wystąpieniu Komendant Popławski przywitał w szeregach nowych policjantów oraz podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom stróżów prawa życzył wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do tych życzeń dołączył się także ks. Mirosław Dragiel – kapelan mazowieckich policjantów, który wręczył chętnym funkcjonariuszom obrazek wraz z modlitwą patrona polskiej Policji Michała Archanioła.

To pierwsze w tym roku przyjęcie do służby. Planowane są jeszcze w kwietniu, czerwcu, sierpniu, październiku oraz w grudniu. Łącznie z dzisiejszymi nowo przyjętymi, garnizon mazowiecki zasili 265 funkcjonariuszy.

Wśród nich zdecydowana większość posiada wyższe wykształcenie. Teraz przed kandydatami ponad siedmiomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego będą uczyć się podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji.

Po szkoleniu, służbę pełnić będą w 8 komendach powiatowych naszego garnizonu oraz w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Radomiu i Płocku.

Podczas całej procedury rekrutacyjnej największą liczbę punktów zdobył post. Marcin Śmigielski, uzyskując 192 punktów na 220 możliwych. Posterunkowy Śmigielski będzie pełnił służbę w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku.

Po uroczystym apelu nowo przyjęci funkcjonariusze wraz ze swoimi bliskimi w rodzinnej atmosferze spotkali się na poczęstunku z Komendantem oraz ze swoimi przełożonymi.Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...