Nowe specjalistyczne ubrania dla przasnyskich strażaków.

O 10 kompletów specjalistycznych ubrań strażackich wzbogaciła się KP PSP w Przasnyszu. Środki na ich zakup pochodziły z WFOŚiGW, powiatu przasnyskiego oraz budżetu przasnyskiej komendy.

Zakup 10 sztuk fabrycznie nowych ubrań specjalnych typu NOMEX dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu stał się możliwy dzięki dofinansowaniu udzielonemu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w kwocie 30 000,00 zł. Wkład własny Powiatu Przasnyskiego wyniósł 3 200,00 zł, a Komendy Powiatowej PSP w Przasnyszu 300,00 zł.

Kwota 33.500 zł pozwoli na zakup co najmniej 10 szt. nowych ubrań specjalnych, składających się z kurtki, spodni i kurtki letniej, a tkanina zewnętrzna ubrania ma być w kolorze żółtym, czarnym lub ciemnogranatowym – wyjaśnia przasnyska komenda straży pożarnej.

Kolor nowych wielowarstwowych ubrań podyktowany jest przede wszystkim względami bezpieczeństwa – jaskrawe, żółte stroje są dużo bardziej widoczne podczas nocnych akcji, a także w zadymieniu niż dotychczasowe ciemne ubiory. Tkaniny konstrukcyjne ubrania oraz nici są wykonane z włókien, których cecha trudnopalności została osiągnięta przez modyfikację ich struktury chemicznej.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu posiada już 17 kompletów takich ubrań, które są eksploatowane przez naszych strażaków.


Źródło KP PSP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments