MOPS Przasnysz: ŚDS uczestniczy w projekcie „Tacy sami a ściana między nami”

Na zaproszenie domowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu dnia 12.01.2016 roku odbyło się spotkanie integracyjne z uczestnikami projektu „ Tacy sami a ściana między nami”. Po raz pierwszy młodzież z gimnazjum -klasa II i wraz z opiekunem Panią Beatą Płachtą odwiedziła naszych uczestników w siedzibie ŚDS. Z tej okazji uczestnicy domu zaproponowali gimnazjalistom zapoznanie się z projektami realizowanymi przez nasz dom.

1.„Pan Twardowski „ musical – przedstawienie integracyjne zorganizowane z okazji pięciolecia istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy     w Przasnyszu.

2.Projekt pt. „Tworzymy własną legendę „Program działań promocyjnych na rzecz integracji społecznej osób niepełnosprawnych z Przasnysza, zrealizowany    w partnerstwie Miasta Przasnysza, Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu i Fundacji Przasnyskiej. Przedsięwzięcie realizowane w okresie VII 2009 –V 2010.

3.Projekt pt. „Chłopiec z zapałkami”. Program działań promujących aktywny udział osób niepełnosprawnych w życiu kulturalnym społeczności lokalnej. Projekt realizowany przez Fundację Przasnyską w partnerstwie z Środowiskowym Domem Samopomocy. Czas realizacji od 12.07.2010 do 16.07.2010 roku.

Główną część spotkania stanowiła projekcja filmów „Tworzymy własną Legendę” i „Chłopiec z Zapałkami”. Uczestnicy domu a jednocześnie odtwórcy ról, z ogromnym przejęciem dzielili się z gimnazjalistami wrażeniami z planu filmowego.  Zdradzali nieznane kulisy, co wzbudziło wielką ciekawość wśród młodzieży.

Gimnazjaliści zapoznali się również z wachlarzem zajęć codziennych, jakie są oferowane w ŚDS. Kolejną atrakcją był występ artystyczny. Swoje zdolności wokalne przed gimnazjalistami zaprezentowali Mariusz Czaplicki i Krzysztof Bieńkowski. Koniec spotkania został uwieńczony smacznym poczęstunkiem.

        Celem spotkania było ukazanie osób niepełnosprawnych w pozytywnym świetle jako pełnoprawnych obywateli życia społecznego wyposażonych w ogrom możliwości i umiejętności.

MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments