Mobilny aparat RTG za blisko 400 tys. zł trafił do szpitala w Makowie Mazowieckim.

To kolejny zakup w ramach realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego projektu unijnego o wartości 360 mln zł.

 

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, placówki medyczne muszą być dobrze wyposażone, by szybko i skutecznie pomagać pacjentom.

Koronawirus nie odpuszcza, dlatego cały czas trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco monitorujemy sytuację w szpitalach. Zapotrzebowanie na nowoczesny i niezawodny sprzęt jest bardzo duże, stąd m.in. nasza decyzja o zakupie przenośnych aparatów rentgenowskich. Taka aparatura w dobie COVID-19 ogranicza przemieszczanie się pacjentów po szpitalu, tym samym minimalizując ryzyko rozprzestrzeniania wirusa.

Do mazowieckich placówek trafiło 20 aparatów RTG marki Samsung GM 85. To nowoczesne, kompaktowe i lekkie urządzenia. Ich ogromnym atutem jest niewielki – jak na tego typu sprzęt – rozmiar, który umożliwia personelowi medycznemu przetransportowanie go w niewielkiej windzie czy też bardzo wąskimi korytarzami do sali chorych. Są też bardzo wytrzymałe pod względem zużycia energii. Pełne ładowanie trwa tylko 4 godziny i wystarcza na cały dzień pracy urządzenia. Dodatkowo aparaty gwarantują doskonałą jakość obrazu i dostosowanie dawki promieniowania do wieku badanego pacjenta. Dlatego mogą być również stosowane w diagnostyce dzieci. Ponadto posiadają funkcję Remote View, dzięki której medycy mają bieżący dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ta opcja jest szczególnie przydatna na oddziałach SOR i w salach operacyjnych. W sumie na zakup wszystkich 20 cyfrowych aparatów RTG samorząd Mazowsza przeznaczył blisko 8 mln zł.

Nowy sprzęt to przede wszystkim większe bezpieczeństwo pacjentów, zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Mobilne urządzenia są bardzo potrzebne w szpitalach. Gwarantują bowiem szybką i precyzyjną diagnostykę bez konieczności przemieszczenia pacjenta. W obecnej sytuacji, gdy zachorowalność na koronawirusa jest coraz większa, nabiera to jeszcze większego znaczenia.

Nowe aparaty RTG zakupione przez samorząd Mazowsza przy wsparciu UE trafiły do 20 mazowieckich szpitali, w tym do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Zespołu Zakładów im. Duńskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim.

To kontynuacja zakupów realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego, zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Dzięki środkom unijnym zakupiliśmy niezbędny medykom specjalistyczny sprzęt i środki ochrony osobistej. Przed nami kolejne zakupy. Naszym priorytetem jest zapewnienie personelowi medycznemu bezpieczeństwa oraz stworzenie jak najlepszych warunków w szpitalach.


 

Źródło mazovia.pl
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taaaaa
taaaaa
3 dni temu

  Radomski Szpital Specjalistyczny im. dr Tytusa Chałubińskiego w Radomiu     Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach     Powiatowe Centrum Medyczne w Grójcu Sp. z o.o.     Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp. z o.o. – Szpital im. prof. M. Weissa w Konstancinie-Jeziornie     Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mławie     Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim     Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku     Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Otwocku     Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Otwocku     Szpital Powiatowy Gajda-Med Sp. z o.o. w Pułtusku     Mazowieckie Centrum Rehabilitacji „STOCER” Sp. z o.o.… Czytaj więcej »

taaaaa
taaaaa
3 dni temu

InfoPrzasnysz na stronie portalu z Ciechanowa, jest NOWA informacja o ogromnych pieniądzach (OGROMNYCH) na szpital w Ciechanowie. Zainteresujcie się tym tematem. Napisaliście o rtg dla Makowa Mazowieckiego, napiszcie o 30 mln dla szpitala w Ciechanowie. I zadajcie pytania o nasz szpital.

taaaaa
taaaaa
3 dni temu
odpowiada  Infoprzasnysz

Dzięki za odpowiedź. Skala dofinansowania szpitali w Ciechanowie i Ostrołęce, a także w Pułtusku, czy w warmińsko-mazurskim Szczytnie, porównując do szpitala w Przasnyszu wręcz poraża.

Mieszkanka
Mieszkanka
3 dni temu

Dlaczego w naszym szpitalu nie ma żadnych poważniejszych inwestycji? Szpital w Ciechanowie pozyskuje OGROMNE pieniądze na rozbudowę i poprawę warunków, a u nas co? Zepsuty tomograf, nieczynny rezonans, przestarzałe urządzenia w poradniach! Proszę zająć się tą kwestią i dopytywać dyrekcję jakie ma plany na rozwój placówki!