Mieszkańcy Przasnysza spędzili dzień ze starostą wylicytowany podczas WOŚP.

6 czerwca Jarosław Szmulski z Przasnysza (zawodowo – sekretarz Miasta Przasnysz) wraz z rodziną spędzili wylicytowany podczas przasnyskiego finału WOŚP dzień ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim. Było pracowicie, miło i wesoło. Ale w trakcie spotkań i wizytacji powiatowych jednostek, czy samorządów zapadały też konkretne, poważne decyzje.

Frajda dla Wiktorii

Wielką frajdę sprawił ten dzień Wiktorii, córce Pani Żannyi Pana Jarosława, która świetnie odnalazła się w fotelu starosty przasnyskiego, czy komendanta powiatowego Policji Tomasza Łysiaka.

Atrakcje na Policji

Zwiedzanie komendy Policji jest dla każdego dziecka nie lada atrakcją, dreszczyku emocji dodało zaglądnięcie na specjalne życzenie do policyjnego aresztu, czy przymiarka do policyjnego radiowozu. Były syreny i rozmowy przez radiostację. Na szczęście udało się uniknąć interwencji, bo nasz powiat należy do najbezpieczniejszych na Mazowszu, a praca przasnyskich policjantów jest wysoce ceniona.

Ciekawie w Szpitalu

W szpitalu goście starosty zapoznali się z tzw. „kuchnią” funkcjonowania tak potężnej placówki. Wraz ze starostą i dyrekcją Jerzym Sadowskim oraz Urszulą Maćkowską uczestniczyli w gospodarskim przeglądzie modernizowanego przy udziale środków unijnych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Skala prac jest tam imponująca. Pacjenci i personel niebawem będą korzystać z jeszcze lepszych warunków pierwszej pomocy i leczenia. Wszyscy czuli się wyśmienicie, więc nikomu pomocy lekarskiej udzielać nie było trzeba.

Wyjazd w teren

Równie ciekawie było w terenie. Strefa Gospodarcza i obwodnica Chorzel robią wielkie wrażenie, a basen jest miejscem, gdzie każdy może zaznać chwili wypoczynku i relaksu.

Sympatycznie w Chorzelach

Sympatycznie było także podczas spotkania z burmistrz Miasta i Gminy Chorzele Beatą Szczepankowską. Pan Jarosław miał możliwość wymiany zawodowych doświadczeń i zapoznania się z bieżącymi pracami Urzędu Miasta i Gminy.

Po intensywnym dniu pora na obiad

Wypełniony „atrakcjami” i spędzony w świetnej atmosferze dzień, zakończył smaczny obiad w miejscowym internacie, na który swoich gości zaprosił szef powiatu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments