Kronika Policyjna Przasnysz od 2 do 7 sierpnia 2020r.

Interwencje KPP Przasnysz w dniach od 2 do 7 sierpnia 2020r.

 

06.08.2020 r.

Godz. 1145– w Przasnyszu na ul. Sosnowej w sklepie Biedronka, mieszkaniec Przasnysza dokonał kradzieży wody toaletowej i owoców o wartości 13,59 złotych, został ukarany mandatem karnym.

Godz. 1300– w Przasnyszu na skrzyżowaniu ulic Baranowskiej i Starzyńskiego, mieszkaniec Przasnysza kierujący samochodem Citroen Berlingo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującej samochodem osobowym marki Renault Clio, mieszkanki Mławy i doprowadził do zderzenia tych pojazdów, został ukarany mandatem karnym.

Godz. 2240– w Przasnyszu na ul. Makowskiej, 32-letni trzeźwy mieszkaniec Przasnysza kierujący samochodem Fiat Fiorino potrącił 53-letniego mieszkańca Przasnysza (badanie stanu trzeźwości wykazało 1,51 promila alkoholu w organizmie), który przechodził przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, z obrażeniami ciała został przewieziony karetką pogotowia ratunkowego do przasnyskiego szpitala.

 

05.08.2020 r.

 

Brak zdarzeń kryminalnych

 

04.08.2020 r.

Na terenie powiatu przasnyskiego w dniu 4 sierpnia doszło do siedmiu prób oszustw na szkodę osób starszych metodą „na wnuczka”. Sprawcy dzwonili na numery stacjonarne i podając się za wnuczka lub córkę przekazywali, że uczestniczyli w wypadku drogowym i potrzebne są im pieniądze na „załatwienie” sprawy. Były to różne kwoty, rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dzięki czujności osób starszych, które posiadały wiedzę o tego typu działaniach sprawców, osoby te nie padły ofiarą oszustwa. APELUJEMY do osób starszych, a także do ich dzieci i wnuków, aby przekazywali im informacje o takich sytuacjach, modelu działania sprawców i uczulali na prawidłowe zachowanie. Takie podejście z pewnością pozwoli wielu osobom uniknąć utraty oszczędności.

 

Godz. 0700– w Przasnyszu na ul. Makowskiej, policjanci zatrzymali 54-letniego mieszkańca powiatu łosickiego, który mając 0,50 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem ciężarowym marki Scania.

 

Godz. 1705– w Przasnyszu na skrzyżowaniu ulic Mostowej i Makowskiej, mieszkaniec Przasnysza kierujący samochodem osobowym marki Audi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu dla kierującej samochodem osobowym marki Fiat i doprowadził do zderzenia tych pojazdów, został ukarany mandatem karnym.

03.08.2020 r.

Godz. 0935– w Opaleńcu gm. Chorzele, nieustalony sprawca dokonał kradzieży dwóch sztuk tablic rejestracyjnych z pojazdu Audi A4.

Godz. 1350– w Sierakowie gm. Przasnysz na stacji paliw Orlen, nieustalony kierujący samochodem osobowym marki Renault dokonał kradzieży paliwa na kwotę 164 złotych. Zabezpieczono monitoring.

Godz. 2050– w Przasnyszu na ul. Słowackiego, kierujący samochodem osobowym Ford Focus, 49 letni mieszkaniec Przasnysza na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował pojazdem mając 3,32 promila alkoholu w organizmie, a także posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez przasnyski sąd. Został zatrzymany do wyjaśnienia i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

kom. Paweł Rykowski


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments